procurorul : pro / contra

inregistrari contabile, taxe si impozite, expertize contabile, evaluari, TVA
procurorul

procurorul : pro / contra

Post by procurorul » 11 Oct 2004, 17:25

Constat ca am devenit un personaj foarte controversat...
Motiv pentru care , lansez un chestionar ...Cine e de acord cu mine si cine nu ? Stiu ca ma supun unui risc foarte mare , voi fi contestat de un numar foarte mare de "colegi"...Nu cunosc daca cine va putea vota de mai multe ori ...Insa ma expun "rezultatului".

jus2001

Post by jus2001 » 11 Oct 2004, 19:06

Pentru ca sondajul sa fie relevant ar fi trebuit sa fie si un "ma abtin" pentru oamenii nehotarati. Eu am votat pro deoarece esti printre putinii care stiu sa raspunda provocarilor si sa o faca foarte bine. Observ pe acest forum multa lume care nu are nimic de spus si de-odata se trezeste sa critice fara argumente. Principiul "intoarce si celalalt obraz" nu este in nici un caz pentru invingatori. Asa ca loveste-i necrutator pe cei obraznici si contracareaza-i pe cei care nu au argumente.
Sper sa nu ti-o iei cu topicul asta initiat desi acum e momentul pentru toti adversarii sa te atace. Dar sunt sigur ca le rezisti.

dellutza

Post by dellutza » 11 Oct 2004, 19:30

Ce vei face in cazul in care rezultatul sondajului va demonstra ca exista mai multi impotriva ta decat ceilalti??? Asta pentru ca in general, sondajele se fac in speranta ca cineva in masura sa schimbe ceva va fi pe faza.
Iar iti complici existenta procurorule....probabil ai prea mult timp liber!!
Oricum, asa cum ti-am mai zis esti O.K. Totusi chiar daca iesi in evidenta mi se pare cam mult sa devii subiect de sondaj de opinie.
:?

procurorul

Post by procurorul » 11 Oct 2004, 19:30

Ca sa nu influentez , ma abtin pe acest subiect de la comentarii...
O sa raspund , eventual , peste 3 zile , cand expira chestionarul.
Asa ca , pentru cine vrea sa ma injure , si nu numai , acum e momentul...
Voi fi fara ....reactie. :wink:

procurorul

Post by procurorul » 11 Oct 2004, 19:31

Ca sa nu influentez , ma abtin pe acest subiect de la comentarii...
O sa raspund , eventual , peste 3 zile , cand expira chestionarul.
Asa ca , pentru cine vrea sa ma injure , si nu numai , acum e momentul...
Voi fi fara ....reactie. :wink:

dellutza

Post by dellutza » 11 Oct 2004, 19:33

Raspunde totusi la intrebarea mea.......

jus2001

Post by jus2001 » 11 Oct 2004, 19:43

Ce ti se pare anormal la faptul ca o persoana vrea sa iasa in evidenta. Nu greseste cu nimic daca o face in mod constructiv. Ca doar Procurorul nu scoate numai prostii pe gura ca sa enerveze. Iar dc. o sa enerveze s-or gasi unii sa il puna la punct.
Problema romanului e ca vrea sa fie egal cu cealalalt, iar asta nu se poate. A trecut perioada nivelarii. Nu suntem toti egali. Iar dc. o sa se gaseasca vreunul sa spuna ca sunt secretarul procurorului ii spun doar atat: e la INM si plateste foarte bine. Va salut si ma duc sa invat ca vine Baroul peste mine!

dellutza

Post by dellutza » 11 Oct 2004, 19:56

Daca ai citi mai atent mesajul meu ai vedea ca ai inteles gresit. Am zis ca iese in evidenta dar ca totusi e prea mult sa fie subiect de sondaj de opinie.
Te inteleg totusi, te-a zapacit invatatul ptr. barou. Asta ptr ca sunt in aceeasi oala.........

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 12 Oct 2004, 11:04

Ar fi fost, cu certitudine, util sa existe si un "ma abtin" in chestionarul tau.
Eu acolo as fi votat! ca prea ti se pare iute ca ai fost "atacat" si prea sari repede la bataie (ca sa zic asa)
Cat despre "problema romanului" cea cu egalitatea ma tem ca lucrurile nu stau chiar asa, in opinia mea marea problema e ca fiecare vrea sa fie (sau sa para a fi) macar cu o palma deasupra celuilalt.
De principiu nu am nimic impotriva procurorului insa nici nu am vazut nimic postat de el care sa ma lase muta de admiratie asa ca de aia as fi votat cu "ma abtin"
Si sa nu te superi Procurorule dar de la tine lucrurile prea se vad numai in alb si negru in timp ce viata reala este toata numai in tonuri de gri.
In plus, dreptul nu e matematica (unde 1+1 fac neconditionat 2).

mariuca

Post by mariuca » 12 Oct 2004, 12:45

Procurorule vrei sa vezi cat esti de "iubit"? :D
Sa-ti spun ceva...observ ca ai stiinta in cap, ca nu degeaba ai intrat la INM..., asta este un aspect pozitiv, dar ce faci cu diplomatia?... pe mine personal nu ma deranjeaza dar sunt altii mai "sensibili".........

mariuca

Post by mariuca » 12 Oct 2004, 13:38

Auzi si inca ceva nu sunt eu in masura sa dau sfaturi sau sa critic, mai am multe de invatat, dar vreau sa spun o chestie: la atac este bine "sa raspunzi" UNEORI cu indiferenta, iti spun eu ca doare sau roade mai tare decat ti-ai putut imagina.................
BAFTA

ilej

Post by ilej » 12 Oct 2004, 14:58

procurorule, acesta este un forum juridic, in caz ca ai uitat, pe care se voteaza, cel mult, probleme juridice si tot ce este legat de domeniul juridic si ne intereseaza pe noi, absolventii de drept. cand vei posta un astfel de subiect, te asigur ca nu voi ramane pasiva. no ofense.

innuenda

Post by innuenda » 12 Oct 2004, 15:22

Eu am dat un vot procurorului, pentru ca imi plac oamenii inteligenti, cu umor si competitivi. Sunt sigura ca atuurile lui sunt mai multe, dar astea au contat pentru mine la acest vot. Mai sunt si alti colegi de forum, din pacate insa acestia nu reprezinta o majoritate, pe care-i respect pentru profesionalismul lor sau pur si simplu pentru spiritul lor, carora le-as da oricand votul meu, chiar daca pe ici, pe colo, cu unii dintre ei nu am fost de acord (vezi attorney si jus, pe care ii asigur, insa, de admiratia mea).

jus2001

Post by jus2001 » 12 Oct 2004, 19:59

E greu ca oamenii sa fie intotdeauna de acord unii cu altii. Unde ar mai fi placerea confruntarii, a discutiei in contradictoriu, a luptei argumentelor. Am avea o viata plictisitoare si nu ar mai exista oameni ca Procurorul.
Cat despre chestia aia cu procurorul1 sau nu stiu cum cred ca Procurorul s-a impacientat prea mult deoarece ce conteaza sunt ideile, iar nu numele. Nu suntem la o campanie publicitara pentru a vinde un produs si a pacali clientul. Iar proprietatea intelectuala e doar un "copil imatur" in societatea romaneasca. Si daca vrem sa facem si o mica discutie "procuror" e un cuvant larg uzitat drept pentru care draga Procurorule trebuia sa te gandesti cand ti-ai luat acest nick ca l-ar putea folosi si altii carora le-ar placea sa fie procurori.

procurorul

Post by procurorul » 12 Oct 2004, 20:06

Discutia pe proprietate intelectuala avea un grad ridicat de gluma . Recunosc , nu numai gluma... :lol:
Cat despre generalitatea termenului procurorul ... :lol: ...am fost mai rapid ca altii .... :lol: si l-am mai si articulat , jus... :wink: :lol: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest