monitorul oficial

Discutii privind Societatile Comerciale
Post Reply
pernes

monitorul oficial

Post by pernes » 11 Oct 2006, 13:02

Cum pot obtine o copie a Monitorului Oficial in care apare publicata o Hotarare AGA (partea a IV a a Monitorului Oficial)?
Cu mii de multumiri si :cafea: :cafea: :cafea: si :floare: :floare: :floare:

kinga

Post by kinga » 11 Oct 2006, 13:20

tu ai cerut publicarea sau te intereseaza ceva anume... :mrgreen: :mrgreen:
daca tu ai cerut publicarea primesti copie la ORC..daca nu tu ai cerut , pai, sincer , nu prea vad eu pe cineva sa aiba abonament la M.OF. partea a IV-a . In acest caz, vizitezi capitala, te duci la Regia Autonoma M.OF..... :cafea: :cafea:

pernes

Post by pernes » 11 Oct 2006, 13:23

eu am cerut publicarea si cei de la ORC se uita ciudat la mine sa vin cu o astfel de cerere :(

kinga

Post by kinga » 11 Oct 2006, 13:27

nu se poate.
sincer.
lor i se comunica de la M.OF. in format electronic toate hotararile publicate prin intermediul lor.

De la data depunerii spre publicare, in termen de 15 zile au monitorul. Si sunt obligati sa-ti dea. Asa ca fa scandal. :cafea: :cafea:

pernes

Post by pernes » 11 Oct 2006, 13:31

:kiss: pentru sfat!
o sa-mi schimb atitudinea fata de ei! :razz: (de-ajuns cu sar-mana!)

kinga

Post by kinga » 11 Oct 2006, 13:43

wau...
multam... ma refer la :kiss:

:lol: :lol:

bubulina

Post by bubulina » 11 Oct 2006, 14:41

cei de la ORC au niste borderouri cu numerele de monitor oficial in care au aparut hotararile sau actele aditionale depuse la ORC. :cafea:

mirabela

Post by mirabela » 12 Oct 2006, 08:51

si eu am avut de publicat in MO un convocator al Adunarii Generale Extraordinare, si cei de la ORC au spus ca ei nu mai publica asa ceva si m-au trimis la Camera de Comert Industrie Navigatie si Agricultura. acolo mi-au luat convocatorul, am platit taxa. urmeaza in 2 saptamani sa primeasca MO in care s-a facut publicarea si sa imi inmaneze un exemplar pentru a face dovada publicarii.

kinga

Post by kinga » 12 Oct 2006, 09:11

mirabela wrote:si eu am avut de publicat in MO un convocator al Adunarii Generale Extraordinare, si cei de la ORC au spus ca ei nu mai publica asa ceva si m-au trimis la Camera de Comert Industrie Navigatie si Agricultura. acolo mi-au luat convocatorul, am platit taxa. urmeaza in 2 saptamani sa primeasca MO in care s-a facut publicarea si sa imi inmaneze un exemplar pentru a face dovada publicarii.
Mirabela, Convocator e convocator, iar hotararea AGA este hotarare AGA.
Exista oleaca de diferenta. :floare: :floare:

lauraC

Post by lauraC » 12 Oct 2006, 10:10

Ciudat s-au uitat la mine cei de la ORC Ilfov cand le-am cerut copie de pe M. Of. Cica au avut un conflict cu RA Monitorul Oficial in privinta eliberarii extraselor, drept pentru care ei nu mai dau astfel de documente. Le-am explicat ca in alte parti se poate. Fooooaaaaarteee greu au inteles. Pana la urma mi-au eliberat un extras dar fara sa-l mai certifice. E bun si-asa. :-P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests