amendă pentru chemarea nemotivată a poliției

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Post Reply
cristi2017

amendă pentru chemarea nemotivată a poliției

Post by cristi2017 » 07 Feb 2017, 22:26

Vă salut,

Am chemat poliția locală pentru că o mașină bloca accesul la garajul din imobilul în care locuiesc. Acest lucru era adevărat, echipajul constatând fapta la fața locului, dar din cauză că proprietara mașinii s-a dat bine pe lângă polițiști am fost pedepsit eu în locul ei. Polițiștii m-au întrebat înainte de completarea procesului verbal (cel pe numele meu) dacă am mașină (eu le-am spus că tatăl meu are mașină), dacă am garaj și m-au pus să-l deschid, făcând chiar o fotografie. deși am cooperat cu organele, nu mi-au înmânat procesul în mână, nu m-au pus să-l semnez, ci l-am primit prin poștă. Desigur, am crezut că nu vor trece de faza amenințării, dar se pare că erau montați împotriva mea și nu a mai contat niciun argument. Am primit o amendă de 200 lei și doresc să fac contestație, pe bază de fotografie și martor. Nu doresc ca taxa avocațială să fie mai mare decât cuantumul de 100 lei care poate fi plătit în 24 de ore. Cine mă poate ajuta?

Miruna Popa

Re: amendă pentru chemarea nemotivată a poliției

Post by Miruna Popa » 13 Feb 2017, 14:39

Mai nou, politia nu mai are pic de rusine!!! SI eu am patit la fel. Daca justitia ar functiona, totul ar functiona in tara asta!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests