martor sau inculpat?

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
Robert99

martor sau inculpat?

Post by Robert99 » 16 Mar 2015, 20:39

Sunt martor într-un caz de viol,situația fiind următoarea: eu cu iubita mea aveam divergente cu mama ei pentru ca nu am vrut sa ii prezint ei buletinul(aveam câteva motive pentru care nu trebuia sa fac asta) într-o seara a venit mama ei pusa pe cearta și era și mătușa fetei acolo,când sa aprins cearta și sa lăsat cu violență mătușa ei a spus sa mergem la ea,ajunși acolo toate bune și frumoase pana ce a spus ca mergem la București la o cunoștință de a ei pentru a petrece noaptea acolo.Am ajuns în București dar nu am ajuns și la acea persoana "de încredere " a mătușii ei.ajunși la o destinație anume și iubita mea susținând sus și tare ca suntem în siguranță eu am avut încredere în ea,în final am ajuns într-o încăpere cu mătușa ei și un alt individ despre care nu știam nimic,am stat ceva acolo și a venit momentul în care eu am vrut sa plec și sa o iau și pe iubita mea cu mine dar mătușa ei și ea au spus ca va rămâne acolo și ca va fi în siguranță,eu având încredere în ceea ce a spus iubita mea, am presupus ca asa va fi.A doua zi am primit telefon de la iubita și mi sa spus ca individ-ul din seara de dinainte ne va oferi o locuință pt amândoi, am ajuns la acea locuință și am pretins ca vom merge pana la magazin (eu cu iubita) ea pe drum mi-a spus ca a fost violata și toată povestea,în final am ajuns la mine acasă și am făcut doua mici greșeli crezând ca va fi mai bine (am întreținut raporturi sexuale cu ea și a făcut și un duș sa se curețe),seara am dus-o la unchiul ei și a doua zi am fost chemat la politie ca și martor. Acum întrebarea mea este dacă pot fi acuzat de vreo infracțiune?cum pot dovedi adevărul? Ce ar trebui sa fac mai exact? Orice sfat sau idee este mai mult decât bine-venita.mulțumesc anticipat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests