fisa postului

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
stativ

fisa postului

Post by stativ » 26 Sep 2013, 11:38

Buna ziua,

Doresc sa adresez o intrebare la care nu gasesc singur raspuns.
Sunt angajat la sc....s.a. din aprilie 2011, principala activitate fiind de responsabil aprovizionare materiale si scule. In ianuarie 2013 am primit decizie din partea consiliului de administratie sa preiau serviciul mecanizare si energetic al societatii, decizii ce le-am semnat cu "promisiunea" din partea conducerii ca in februarie vom discuta aspecte referitoare la negocierea contractului individual de munca. Am fost instiintat verbal ca activitatea ce o desfasuram pana in acel moment va fi atribuita unui alt recent angajat. Evident ca acest lucru nu s-a intamplat de atunci, intrebarea mea fiind: Am ramas de fraier cu aceste noi sarcini impreuna cu cea de pana atunci, sau exista o modalitate de anulare a deciziei respective? Am semnat si fisa postului aferenta deciziei consiliului. Precizes ca nu am calificarea necesara stipulata in fisa postului pentru a desfasura aceste activitati noi.
In acest moment am 3 fise de post, una de la angajare cu resposabil aprovizionare, una ulterioara cu responsabil sef formatie paza la care am primit act aditional la cm cu marire de salariu si aceasta ultima fisa de post cu resposabil serviciu mecanizare si energetic de care vorbeam.

Ciordake

Re: fisa postului

Post by Ciordake » 06 Mar 2017, 16:41

Alta intrebare.Va multumesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests