model de contract de colaborare. Please........

Discutii privind raporturile de Drept Comercial
Post Reply
SORINUTA

model de contract de colaborare. Please........

Post by SORINUTA » 08 Dec 2005, 08:16

As avea nevoie de un model de contract de colaborare. Ma poate ajuta cineva?Please...

ildi

Post by ildi » 08 Dec 2005, 08:20

Sorinuta, este o anexa la Statutul avocatilor, parca anexa IX, nu am acum la mine, dar daca nu gasesti, pana maine incerc sa iti trimit.

ildi

Post by ildi » 08 Dec 2005, 08:27

Un pic m-am pripit, te intereseaza contractul de colaborare dintre avocatul indrumator si stagiar?

Eu la asta m-am gandit, scuze daca vorbesc pe langa!

aadynna

contract civil....colaborare

Post by aadynna » 08 Dec 2005, 18:14

Contract Civil


~ncheiat astzi, .12.2005, nntre:
1. xxxx, avnnd sediul nn localitatea, str., nr., CF jjjjj, reprezentat legal prin , nn calitate de beneficiar,

[i
2. yyyyyy, functie, , nn calitate de prestator, nn temeiul art.942-997 [i urm oarele din Codul Civil, prin liberul nostru acord de voin], am convenit urm oarele:
Prestatorul se oblig s efectueze pentru [i nn interesul beneficiarului urm oarele: .......................
Prestatorul rspunde nn condi]iile legii pentru orice pagub produs din vina sa fa] de beneficiar. Pentru munca prestat, beneficiarul se oblig s acorde o indemniza]ie nn sum de mmmm/lun din care se va re]ine [i vira impozitul legal pe venit de 10% din indemniza]ia acordat. Plata se va face la data de &...&...&.....a lunii curente pentru luna expirat.
Beneficiarul se oblig s asigure condi]iile necesare de munc ia prestatorului documentele, materialele necesare. Drepturile iile asumate prin prezenta conven]ie intr nn vigoare la data nnregistr
ii.
P
]ile pot oricnnd rezilia conven]ia prin acordul lor de voin], din ini]iativa uneia din p
]i cu nn[tiin]area prealabil a celeilalte p
]i, mai nnainte cu 15 zile.
Prezenta s-a nncheiat nn dou exemplare, cnte un exemplar pentru fiecare din p
]i.

Beneficiar, Prestator,

SORINUTA

model de contract de colaborare please......

Post by SORINUTA » 09 Dec 2005, 10:06

[quote="ildi"]Un pic m-am pripit, te intereseaza contractul de colaborare dintre avocatul indrumator si stagiar?

Eu la asta m-am gandit, scuze daca vorbesc pe langa![/quote]

Imi trebuia un model de contract de colaborare de fapt mai degraba un contract de prestari servicii dar prin care ambele firme se obliga sa presteze servicii

ildi

Post by ildi » 09 Dec 2005, 10:15

Si iti mai trebuie sau ai gasit?
Daca nu ai gasit, cauta pe google contracte de prestari servicii.

SORINUTA

model de contract de colaborare. Please.....

Post by SORINUTA » 09 Dec 2005, 11:54

[quote="ildi"]Si iti mai trebuie sau ai gasit?
Daca nu ai gasit, cauta pe google contracte de prestari servicii.[/quote]


Multumesc pentru sfat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests