Intentare divort si stabilirea domiciliului minorului la tata

Familiei
Post Reply
Razvan Anton

Intentare divort si stabilirea domiciliului minorului la tata

Post by Razvan Anton » 10 Nov 2017, 15:10

Buna ziua!
Sunt casatorit cu sotia mea din aprilie 2015 si avem impreuna o fetita de 2 ani si jumatate. Sotia mea are varsta de 21 de ani, iar eu de 30 de ani. Locuim in Mun. Giurgiu cu chirie din prisma serviciului meu, ambii avand domiciliul la adresa parintilor mei. Incepand cu luna martie 2017 aceasta s-a angajat, ca muncitor necalificat in bucatarie, intr-un restaurant din Mun. Bucuresti, avand program de lucru o zi cu zi libera, plecand de acasa la ora 11:00 si ajungand acasa in jurul orei 3:00 dimineata, incluzand week-end-urile, plus ture duble. Eu lucrez in domeniul IT la stat, cu program de 8 ore pe zi / 5 zile pe saptamana. Cam de prin luna mai a inceput o relatie cu un coleg (si nu sunt rasist, dar parintii acestuia sunt de etnie rroma), de care eu am aflat prin luna august. De atunci am tot purtat discutii cu aceasta pentru clarificarea situatiei, ea spunand ca renunta la acea relatie pentru ca avem un copil si trebuie sa primeze interesul si buna crestere a copilului nostru, toate acestea fiind numai minciuni.
Ceea ce m-a facut sa scriu aici s-a intamplat in urma cu cateva zile cand mi-a spus ca e posibil sa fie insarcinata, dar nu ar fi de acord sa pastreze copilul. In urma discutiilor purtate mi-a afirmat ca nu ar fi copilul meu dupa calculele ei. Povestea este mult mai complexa, dar am incercat sa sintetizez ce este mai important.
De cand s-a angajat ea, copilul nostru merge la o gradinita cu program prelungit, gradinita la care ea a ajuns de cateva ori in zilele in care ea era libera iar eu nu puteam ajunge pentru a lua copilul acasa.
In urma acestor intamplari doresc sa ii intentez proces de divort si as vrea sa stiu sansele mele la stabilirea in instanta a domiciliului fetitei cu mine.
Tin sa mentionez ca pot aduce ca proba filmari si fotografii facute de catre acestia in timpul actelor sexuale si in timpul zilelor in care ea sustinea ca se duce la servici. Toate acestea sunt gasite intr-un telefon pe care aceasta l-a lasat acasa dupa achizitionarea altuia nou.
Pe langa toate acestea pot scoate desfasuratoare de pe numarul ei de telefon care este contractat pe numele meu si pot aduce si martori care pot arata lipsa ei din "peisaj" de la o vreme.
Multumesc anticipat pentru ajutorul oferit!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests