plangere penala pentru neplata pensiei de intretinere

Familiei
Post Reply
jianu camelia

plangere penala pentru neplata pensiei de intretinere

Post by jianu camelia » 03 Jan 2013, 23:39

Va retin atentia cu urmatorul fapt grav,

In urma unei plangeri penale facute de fiul meu, student la masterat in Germania, tatalui lui, pentru neplata pensiei de intretinere, am fost audiata eu ca mama (fiul fiind la studii), acasa, de un agent din cadrul politiei din Resita, vreo 2 ore. Total lipsita de profesionalism aceasta audiere, a trebuit sa asist, cu bunul simt care ma caracterizeaza, la o derulare a anilor de liceu ale politistului! Ca, in final, sa ajung la concluzia ca se va duce si la fostul sot si, la o sticla de bere impreuna cu fostul sot, va hotari soarta acestei plangeri!
Evident ca e in defavoarea fiului meu, urmarirea penala nu va incepe intrucat fostul sot nu are cunostinta ca fiul lui mai studiaza. Desi eu in plangere am specificat unde studiaza si mai ales am depus si o copie dupa o traducere legalizata prin notar, a unei adeverinte, precum ca este student la facultatea din Erlangen.
Am primit acasa o rezolutie de neincepere a urmaririi penale semnata de un procuror, pe baza referatului depus de acel politist.
Ce pot sa mai fac? Va rog, sa ma ajutati. Daca doriti mai multe detalii le pot da.
Sa ma duc la politie? Sa cer o audienta la superiorul acelui politist? Sa ma duc la tribunal din nou? Sunt socata la ce se reduc aceste audieri!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests