partaj dupa divort

Familiei
Post Reply
badea vasile

partaj dupa divort

Post by badea vasile » 06 Sep 2012, 09:42

buna ziua !
in anul 2005 concubina mea pe atunci a cumparat un apartament cu o suma provenita din :
-o parte de bani ce ii avea stransi(la acea suma am adaugat si eu cu o mica parte)
-o parte de bani dati de catre unul din fratii ei cu conditia sa nu mai aibe pretentii la impartirea casei parintilor lor.
-o parte de bani dintr-un credit facut de acelasi frate,credit pe care noi l-am platit impreuna. ( eu nu am acte doveditoare,insa ea recunoaste acest lucru ).
apartamentul a fost achitat cash dupa care am ramas cu ratele ce le-am platit impreuna.am amenajat apartamentul impreuna. in anul 2007 s-a nascut fiul nostru, fapt ce a dus la casatoria noastra.
acum sotia mea vrea sa divorteze. eu la ce am dreptul,cu ce raman ,tinand cont ca nu am acte doveditoare la nimic ce am facut impreuna,eu facand de buna credinta.

Leon Carmen

Re: partaj dupa divort

Post by Leon Carmen » 06 Sep 2012, 14:56

In urma partajului dvs. aveti dreptul la o sulta in masura in care puteti dovedi cu inscrisuri.

badea vasile

Re: partaj dupa divort

Post by badea vasile » 09 Sep 2012, 08:43

multumesc pentru raspuns !
revin si va spun ca nu am acte doveditoare nici cu achitarea creditului nici cu cele cumparate in casa sau reamenajare. tot ce am facut am facut ca intr-o familie normala nu cu gandul la ce mi se poate intampla.
doar ce poate recunoaste sotia mea,daca e dreapta si va recunoaste.
si inca ceva:
am facut un credit acum 3 luni pe numele meu. cu rata voi ramane eu sau ambii dupa divort?
o zi buna !

Guest

Re: partaj dupa divort

Post by Guest » 09 Sep 2012, 09:45

badea vasile wrote:multumesc pentru raspuns !
revin si va spun ca nu am acte doveditoare nici cu achitarea creditului nici cu cele cumparate in casa sau reamenajare. tot ce am facut am facut ca intr-o familie normala nu cu gandul la ce mi se poate intampla.
doar ce poate recunoaste sotia mea,daca e dreapta si va recunoaste.
si inca ceva:
am facut un credit acum 3 luni pe numele meu. cu rata voi ramane eu sau ambii dupa divort?
o zi buna !

ce domiciliu voi avea dupa divort ?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests