Legea 25/2012 Va rog ajutati-ma!!!!

Familiei
Post Reply
Guest

Legea 25/2012 Va rog ajutati-ma!!!!

Post by Guest » 15 Jun 2012, 16:02

Buna ziua! Am urgent nevoie de ajutorul dvs. Situatia este urmatoarea
Mama mea este casatorita cu tatal meu de 16 ani. De cateva luni incoace(aproximativ 3), datorita tatalui meu care a devenit tot mai neglijent si nepasator, datorita problemelor grave din familie mama a hotarat sa initieze actiune de divort.
Odata cu initierea acestei actiuni a inceput calvarul: Aceste ne ameninta cu moartea in fiecare zi, ne tine sub un stres continuu si incearca cu orice pret sa o distruga pe mama din punct de vedere psihic. De aseamenea, el incearca sa o de-a afara pe mama de la serviciu pentru a ne obliga pe noi toti sa ramanem la mana lui.
Scandalurile exista in aproape fiecare seara, acesta este violent, consuma bauturi alcoolice, face scandal si ne adreseaza injurii si cuvinte jignitoare atat mie cat si bunicii si mamei mele.
Problemele s-au agravat, si am apelat la politie pentru a-l linisti insa nu am rezolvat nimic. Datorate acestor probleme tin sa precizez ca ne este afectata in mod direct si indirect atat dezvoltarea mea cat si a fratelui meu, dezvoltare psihica(MAI ALES), fizica si sociala. Traumele produse de acesta asupra mea imi afecteaza viitorul si viata in societate. Ca urmare a stresului cauzat de acesta am ajuns la spital cu probleme cu inima(risc al preinfarctului, tahicardie grava) toate datorate stresului cauzat de acesta.
Bunica mea fiind proprietar si mama fiind trecuta pe titlul de proprietate doar ca mostenitor, s-a apelat si la depunerea unei cereri pentru evacurea acestuia, insa cu o solutionare prea tarzie, 23.11.2012, ceea ce ar insemna un calvar pentru noi, intrucat ne distruge vietile! A continua sa traim cu acest om inseamna a ne distruge vietile! Ne este frica sa stam in casa datorita comportamentului sau violent, mamei mele ii este frica sa mai mearga la servici intrucat acesta o urmareste si chiar a mers peste ea si a bautut-o!
Cum am putea actiona in aceste situatii prezentate? Pot beneficia de un certificart care sa dovedeasca traumele psihice? Cum il putem evacua pe acest om din locuinta?
Va multumesc!

AVOCAT CRINTEA ANA

Re: Legea 25/2012 Va rog ajutati-ma!!!!

Post by AVOCAT CRINTEA ANA » 26 Jun 2012, 19:07

COMPLETATI CEREREA PRIVIND EMITEREA ORDINULUI DE PROTECŢIE DIN ANEXA LEGII 25/2012 si inregistrati-o la Judecatorie.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests