se poate da tutela unui copil bunici

Familiei
Post Reply
szepimanyi

se poate da tutela unui copil bunici

Post by szepimanyi » 15 Feb 2011, 00:36

asi avea nevoie urgent de un sfat. fica mea la virsta de 18 ani a nascut un copil, acest copil este in grija mea din acel momen pina la aceasta data cind inplineste 16 ani. in acesti 16 ani niciodata nu a cheltuit un leu pe ea , iar din momentul in care sa casatorit a vizitato doar foarte rar . acum din razbunare fata de mine deoarece am vindut o garsonera propretatea mea personala din care ei nu am fost dispusa sa ii dau bani stiind ca eu iubesc copilul foarte mult vrea sa o oblige sa se mute la ea si sa schimbe si scoala la care este acuma.copilu nu vrea sa se mute cu ea deoarece caminul ei este aici si a crescut cu mine. asi vrea sa stiu ce sanse asi avea daca asi cere tutela copilului .

johei

Re: se poate da tutela unui copil bunici

Post by johei » 16 Feb 2011, 05:37

Sanse exista, insa intrebarea este daca merita. Probabil ca pana se termina procesul copilul va fi deja major...
In procedura de urgenta nu cred ca veti obtine ceva.

szepimanyi

Re: se poate da tutela unui copil bunici

Post by szepimanyi » 16 Feb 2011, 08:55

multumesc mult dar va trebui sa incerc prin judecata ca sa nu poata lua copilul acum , pina la majorat mai sunt 2 ani . nu stiu cum spune legea dar asi vrea sa stiu daca copilul la 16 ani nu are si ea un cuvint de spus.

johei

Re: se poate da tutela unui copil bunici

Post by johei » 16 Feb 2011, 08:58

Va fi ascultat!
Atunci.. repede la un avocat!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests