viata in concubinaj

Familiei
Post Reply
marianscorpionu

viata in concubinaj

Post by marianscorpionu » 05 Oct 2007, 18:56

traiesc in concubinaj de 1,5 ani cu o femeie iar acum suntem in impas si vrem sa ne despartim.am facut investitii de peste 50 mil.lei ea recunoaste aceste investitii dar motiveaza ca nu are de unde sa-mi dea acesti bani.ce sa fac ,sa parasesc casa fara a mi se da banii sau sa ramin pina imi va da banii?pot face un act notarial prin care sa se oblige sa-mi achite banii intr-un anumit termen?

ursulache

Re: viata in concubinaj

Post by ursulache » 05 Oct 2007, 19:40

marianscorpionu wrote:traiesc in concubinaj de 1,5 ani cu o femeie iar acum suntem in impas si vrem sa ne despartim.am facut investitii de peste 50 mil.lei ea recunoaste aceste investitii dar motiveaza ca nu are de unde sa-mi dea acesti bani.ce sa fac ,sa parasesc casa fara a mi se da banii sau sa ramin pina imi va da banii?pot face un act notarial prin care sa se oblige sa-mi achite banii intr-un anumit termen?
Poti sa faci acel act notarial insa trebuie k ea sa vrea sa se prezinte in fata notarului si sa recunoasca datoria... si sa se oblige k pana la un anumit termen sa faca plata. Dk nu vrea, o poti actiona in instanta. Ai 3 ani la dispozitie, apoi actiunea se respinge k prescrisa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests