dosar penal!va rog mult sa mi raspundeti!

Discutii privind procedura penala
Post Reply
spawn29

dosar penal!va rog mult sa mi raspundeti!

Post by spawn29 » 02 Jun 2014, 20:41

Buna ziua!acum o sapt de zile pe numele meu a fost emis un mandat de perchezitie si aducere la procuror! mi a fost gasita o cantitate mica de cannabis ( sub un gram) ,am fost la procuror,iar dupa audieri m a acuzat de aderare la un grup infractional organizat si trafic ilicit de droguri de risc (cannabis)! v as ruga sa mi spune ti in ce masura pot dovedi ca nu is vinovat de aceste acuzatii,eu doar am consumat! si cat de grav este?acum sunt sub control judiciar pana la noi dispozitii! nu am fost inchis pentru ca nu a avut destule probe? Puteti va rog sa mi spuneti cea mai mica pedeapsa pe care o pot primi in cazul aceasta? Si care e cea mai mare pedeapsa? Sunt student in anul 5 la medicina generala,conteaza si acest aspect sau e tot una ca si cum nu as fi nicaieri? prima declaratie care am dat o mai se poate schimba intr un fel?Multumesc! Dan

Av Dragu Marius

Re: dosar penal!va rog mult sa mi raspundeti!

Post by Av Dragu Marius » 04 Jun 2014, 13:06

In asemene situatii va trebuie avocat pe care trebuie sa-l plati suficient pentru a va asista pe tot parcursul urmarii penale care dureaza.In opinia mea este prea devreme sa vorbim de o pedeapsa.In cazul dvs retin faptul ca a-ti fi aderat la un grup infractional ,ceea ce inseamna ca in cadrul grupului infractional mai aveti si alte infractiuni .Cititi Legea Diicot si infractiunea pentru care sunteti suspect -detinere,etcdroguri usoare.
Va pot oferi serviciile mele .Tel.0735844899
Dupa ce voi consulta dosarul dvs va pot spune cat de grav este
Av.Dragu Marius

Adela Bratulescu

Re: dosar penal!va rog mult sa mi raspundeti!

Post by Adela Bratulescu » 04 Jun 2014, 16:37

pentru constituire, sprijinire, aderare la grup imfractional pedeapsa este inchisoare de la 1 la 5 ani. de asemenea pentru trafic de substante toxice pedeapsa este inchisoare de la 2 la 7 ani.
sfatul meu este sa va angajati un avocat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests