EVACUEZ SAU ACUZ chiriasii

Discutii privind procedura penala
Post Reply
kalia

EVACUEZ SAU ACUZ chiriasii

Post by kalia » 12 Sep 2009, 21:23

:roll: CUM DAU MAI REPEDE AFARA DIN CASA CHIRIASI FARA FORME LEGALE intentind actiune de evacuare pt.lipsa de just titlu sau nerespectarea hot.judecatoresti?

kynes

Post by kynes » 12 Sep 2009, 21:26

evacuare

kalia

Post by kalia » 12 Sep 2009, 21:54

kynes wrote:evacuare
cum evacuez daca nu imi e investita hot.jud.cu titlu executor...nu mai necesita ? pt. ca "am fost pus in situatia anterioara"?

wittmann

Post by wittmann » 12 Sep 2009, 23:37

Daca nu dai amanunte despre situatia ta, nu vei primi niciun raspuns pertinent.

dongoroz_25

Post by dongoroz_25 » 13 Sep 2009, 08:17

herr wittman are dreptate
care e situatia de fapt?

kalia

Post by kalia » 13 Sep 2009, 13:02

wittmann wrote:Daca nu dai amanunte despre situatia ta, nu vei primi niciun raspuns pertinent.
situatia e ca mi-a fost furata casa cu acte false,am fost pus in situatia anterioara,cumparatorului i-a fost anulat contactul si nu vrea sa iasa din casa..de fapt el nu locuieste acolo a pus 2pers. fara forme legale in casa mea.nu stiu ce sa fac incontinuare fiindca in ritmu asta vor apare ;n; pers . a caror identitate no stiu si atunci pe cine evacuez? :roll: Hotarirea judecatoreasca mai trebui investita cu forma executorie (mi-a fost confirmat dreptul de proprietate si nu redat) sau poate folosi ( asa cum e in prezent redactata) executorului pt. a face evacuarea? IPORTANT:cumparatorul nui neik nimeni si a stiut in ce se baga ,dar nu pot dovedi :-( . Imi trebui un sfat super competent ori il acuz cu art.271 cpp(e boala lunga...!!!) ori ii fac evacuare lui ca nu mai are acte pe casa. :?

kynes

Post by kynes » 13 Sep 2009, 14:30

Repunerea in situatia anterioara nu inseamna ca aia au fost dati afara din casa. Trebuie sa faci o noua actiune de evacuare, impotriva celui cu care te-ai judecat si a tuturor celor care mai stau in apartament. Dupa ce obtii hotararea de evacuare o investesti cu formula executorie si te duci la executor sa-i dea afara pe aia din casa... Chiar daca ala inchiriaza la altii, hotararea le e opozabila, daca nu au titlu anterior hotararii de evacuare...

kalia

Post by kalia » 13 Sep 2009, 16:16

kynes wrote:Repunerea in situatia anterioara nu inseamna ca aia au fost dati afara din casa. Trebuie sa faci o noua actiune de evacuare, impotriva celui cu care te-ai judecat si a tuturor celor care mai stau in apartament. Dupa ce obtii hotararea de evacuare o investesti cu formula executorie si te duci la executor sa-i dea afara pe aia din casa... Chiar daca ala inchiriaza la altii, hotararea le e opozabila, daca nu au titlu anterior hotararii de evacuare...
POI ACTIUNEA DE EVACUARE INSEAMNNA SA STIU NOMINAL PE CINE EVACUEZ ("CHIRIASII"),LA POLITIE NU SE DA DECIT NUMELE NU SI CNP. ASTA SE DA DOAR DACA LE DAU CERTIFICAT DE GREFA CA AM DESCHIS ACT. DE EV. IMPOTRIVA LOR(...A CUI!!!!) SI UITE ASA SE INCHIDE CERCUL
.PLUS CA PINA II EVACUEZ PE AIA APAR ALTI CHIRIASI...SI TOT ASA. :-x /oameni stiu ce fac ,nus prosti ca daia s-au bagat...=mafie

kalia

Post by kalia » 13 Sep 2009, 16:23

dongoroz_25 wrote:herr wittman are dreptate
care e situatia de fapt?
e cum iam povestit mai sus lunwittman....sti cum sa ma luminezi u? :idea:

jojo

Post by jojo » 13 Sep 2009, 16:43

Dar ti-a spus Kynes ce este de facut!
Babeste: chemi in judecata persoana ale carei de identificare iti sunt cunoscute si ceri instantei sa dispuna evacuarea TUTUROR PERSOANELOR FIZICE SI/SAU JURIDICE care ocupa in mod abuziv imobilul.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 8 guests