mi sa dat o hot. nedreapta si fara sami ia actele in conside

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
Guest

mi sa dat o hot. nedreapta si fara sami ia actele in conside

Post by Guest » 02 Jun 2012, 14:54

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un model de cerere/plangere pentru CEDO mia anulat contractul de vanzare -cumparare al apartamentului care lam cumparat prin agentia imobiliara .instanta de fond mia anulat contractul de vanzare cumparare intabulat trecuta eu in cartea funciara, pe motivul;1'''vanzatoarea nu a vrut sasi instraineze imobilul a vrut sal inchiriezesi a fost dusa in eroare''' ca ia fost viciat consintamantul ''' 2)la momentul incheieri contractului de vc. nu mam interesat la adimistrator ce cheltuieli are apart.am facut apel mi la respins ca fiind neintemeiat,am facut recurs la fel respins acum am definitiva si irevocabila sai inpoiez apart.inapoi vanzatoarei ... AN anul 2009 am cumparat un apart. printro agentie imobiliara care vanzatoarea aveaa '''contract de intermediere in exclusivitste ''' pt asi vinde apartamentul am vizionat apart am facut antecontract de vc. iam dat avans 1000 euro ptr,asi plati intrtinerea .cablu.lumina etc. la 3 zile am incheiat contract de vc. intabulat , banii 40.000euro pretul apart. iam dat in fata notarului notarul ia numarat banii in fata vanzatorei , deoarece na vrut prin cont bancar sai ia vanzatoarea la notariat sa prezentat cu cert.I.M.L. precum ca este in toate facultatile mintale , cert.fiscal,estras cf, buletinul , etc. a complectat si declaratia in fata notarului ca vinde apart. cu nr .str. bl. numele cumparatorilor, pe care declar ca am primit pretul....in intregime.... semnata. fiind si intrebata de catre notar daca este sigur de acord daca asta isi doreste sasi vinda apart. spunand - DA doamna vreau sami vand apartamentul de aceia am venit aici. de fata fiind si agentia imobiliara la care vanzatoarea a apelat sasi puna apart. in vanzare. proprietara fosta ma dat in judecata la o luna pe motivul ca cere anularea contractului de vc. pe motivul ca ea defapt '''nu a vrut sasi vanda casa ci a vrut sa o inchirieze si ca a fost dusa in eroare de catre chiriasa ei . SPUNETIMI VA ROG DACA ESTE NORMAL CE MIA FACUT INSTANTA DE JUDECATA PT.CE MOTIVE MIA ANULAT ACTUL.SI SPUNETIMI CE SA FAC IN CONTINUARE PESTE 3 SAPT.VA IESI HOTARAREA DEFINITIVA. . :regulament:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests