Proces pierdut cu casa de pensii

Asigurari de bunuri si persoane
Post Reply
Guest

Proces pierdut cu casa de pensii

Post by Guest » 13 Dec 2011, 14:39

Am iesit la pensie la data de 03.11.2010. Am un stagiul de cotizare realizat de 55 ani din care 23 ani gr.I de munca pana in anul 2001,6 ani de grupa II,4 ani de conditii deosebite. Am contestat decizia de pensionare in instanta deoarece CJP Constanta nu a luat in considerare adeverintele de la dosar, desi recunoaste acest lucru si nu a impartit la un stagiul redus de cotizatre conf. Legii nr.3 si a Legii 226/2006 asfel ca punctajul mediul anual s-a diminuat considerabil obtinind o pensie mai mica cu aproape 1 punct procentual.

Doresc sa aflu parerea unui avocat bun specializat in procese cu casa de pensii, numele lui si telefonul. Pana unde pot merge cu procesul daca nu sunt multumit de hotarirea Tribunalului si a Curtii de Apel? Pot merge la Inalta Curte de Casatie si Justitie sau CEDO? Este inadimisibil in tara asta ca dupa o viata de om sa muncesti in conditii deosebite sa nu-ti faca nimeni dreptate. Unde ma invatati sa ma duc? Ce sa fac in continuare procesul l-am pierdut ca nefondat si am facut recurs la Curtea de Apel?

C_A_Coltuc

Re: Proces pierdut cu casa de pensii

Post by C_A_Coltuc » 13 Dec 2011, 14:40

Trebuie sa atacati decizia in termen de 45 de zile Daca sunteti nemultumit puteti depune recurs la Tribunal si apoi CEDO.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests