Executare silita

Asigurari de bunuri si persoane
Post Reply
Guest

Executare silita

Post by Guest » 16 Apr 2013, 20:07

Buna ziua,
In noiembrie 2005 am facut un credit la Alpha Bank, 11000 lei, am platit ratele pana in luna mai 2006 dupa care nu am mai putut platii fiind bolnava si ulterior pensionandu-ma pe caz de boala.In luna iunie 2009 am primit o notificare de la Omniasig SA prin care eram instiintata ca trebuie sa platesc suma de 9123 lei debit restant preluat de ei. Nu am putut platii decat 1000 lei dupa care nu am mai platit nimic. In luna martie 2013 mi se pune poprire pe pensie in baza unui titlu executoriu din 27.07.2011 pentru suma de 9123 lei,(aceeasi suma ca cea dinaintea platii celor 1000 lei), plus cheltuieli de executare,executarea desfasurandu-se la cererea Eos KSI care a preluat creanta de la Omniasig la data de 16.07.2012.
Mentionez ca pana in momentul popririi nu am stiut nimic de inceperea procedurilor de executare silita, nu am primit nici o notificare sau citatie, datele de mai sus primindu-le acum dupa ce am luat pensia diminuata, in urma unor demersuri la casa de pensii. Problema mea este ca nu s-a tinut cont de cei 1000 lei platiti de mine catre Omniasig pentru care detin chitanta, si ce pot face in acest sens.
Va multumesc

IGeorgiana

Re: Executare silita

Post by IGeorgiana » 17 Apr 2013, 07:13

cum vi s-a comunicat de catre Omniasig debitul de 9123 lei? Mai aveti chitanta cu care ati achitat cei 1000 lei?
In caz afirmativ, depuneti documente mai sus amintite printr-o adresa scrisa cu un numar de inregistrare, catre EOS, pentru lamurirea situatiei

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests