Plangere penala

Discutii privind Dreptul Penal
georgetaaa

Re: evacuare/drept de retentie

Post by georgetaaa » 08 Feb 2013, 21:55

buna ziua eu am cumparat acum 3 ani un apart.de la o femeie de 75 ani prin agentia imobiliara am fost la notariat am incheiat contract de vc.avea cert med legal cai sanatoasa, iam dat suma de 40.000 euro pe apart.in fata notarului am incheiat contractul, . la cam 2 luni ma citat intrun dosar penal de inselaciune ca MARTOR sa spun cum am cumparat casa si daca proprietara stia ca sia vandut casa etc. vanzatoarea a spus ca ea defapt nu stia ca asi vinde apart.si a crezut cal inchiriaza nu cal vinde si ca a fost inselata de chriasa ei si de concubinul acesteia si ia furat cineva neindentificat pana acum banii dupa iesirea din noatariat si ea cere anularea contractului de vc.dupa terminarea fondului mam trezit cu contrctul de vc.ANULAT punand partile in sit.anterioara iar mie mia zis ca am dreptul sa dau baba in judecata pe civil si instanta sa o oblige sa mi dea banii inapoi .am pus pe rol procesul si am pus si dept de retentie . acum avocatul lui baba asta prefacuta mia bagat dosar de evacuare sa ma evacueze din casa care am cumparato . dar daca eu am proces pe rol de 4 luni si ma judec deja cu baba ptr.banii pe casa poate sa ma evacueze daca am proces pe rol? va rog sa mi spuneti ce pot face

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 23 guests