R E V E L A T I E

Discutii privind Dreptul Penal
axion

R E V E L A T I E

Post by axion » 08 Aug 2007, 18:19

Este ora stirilor de seara, bun! Nu am avut, nu am si, probabil, nu voi avea o fire poetica, dar, la acest moment, brusc, am o revelatie: BULA, personajul fictiv al copilariei mele, personajul imaginar, sursa de nenumarate glume, TRAIESTE, este real. Cum?, veti intreba, unde?, ei bine, nu numai ca exista, ci "salasluieste" prin televizor, in persoana av. CHristy Marsavu/Marsanu, imi cer scuze, nu am fost prea atent, din Baroul Iasi. Evident, imi sun un coleg din judetul moldav si il intreb, chiar este un avocat de exceptie si nu am inteles eu sau...? Raspunsul este uluitor, este "protejatul fostului decan"; pe un alt site o femeie intreba care ar trebui sa fie relatia avocat - client si a beneficiat de niste raspunsuri pe care nu le pot califica. In conditiile in care absolvent/licentiat/student in stiinte juridice ar fi,undeva, pe la 50% din populatie, stau si ma intreb: cum poate acest Bula in stiinte juridice sa spuna atatea prostii intr-o singura fraza, prostii care ar trebui sa aiba o baza juridica? A trecut acest om prin facultate? Stie macar unde este?
Poate sistemul meu de valori este gresit, poate sunt rupt de realitate, insa imi doresc sa aud si alte pareri...

lopatadeoase

Post by lopatadeoase » 08 Aug 2007, 23:18

Auzi cand mai vii pe la noi stinge televizorul ca nu gasesc butonul rosu !Si nu se uita nimeni!

axion

Post by axion » 09 Aug 2007, 15:11

Unde nu e, nici D-zeu nu cere, nu te speria, nu vei fi o victima permanenta a vietii, la batranete statutul tau social se va limpezi si, probabil, vei putea da sfaturi.

mariusms

Post by mariusms » 20 Aug 2007, 19:34

Cand mai ai o revelatie, sa-mi spui numerele la loto, plzzzzzzz. :grin:

axion

Post by axion » 20 Aug 2007, 19:38

Numerele la loto 5/40 solicitate:
primele cinci numere impare prime dintre cele 40!

mariusms

Post by mariusms » 20 Aug 2007, 19:41

La 6 din 49, adevarata fiica a mamei omida, plzzzzzzzz. Oricum, sa deduc faptul ca ai avut o noua revelatie? :grin:

axion

Post by axion » 20 Aug 2007, 19:43

Mesajul tau a fost ambiguu, deci... Peste doua zile ti le spun.
Eu nu cred in loto!

mariusms

Post by mariusms » 20 Aug 2007, 19:51

axion wrote:Eu nu cred in loto!
Esti chiar tare ! Ai spus-o de parca ai fi vorbit de zeul loto. :-D
Nici eu nu cred, dar daca viseszi numerele, sa-mi spui, neaparat. Da? :grin:

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 17:53

MARIUSMS, nu am capacitati paranormale insa,azi-noapte, am visat numerele castigatoare la loto 6/49 care au iesit la extragerea din 26 august 2007. Va fi un singur castigator.

agenda

Post by agenda » 22 Aug 2007, 18:08

axion wrote:Mesajul tau a fost ambiguu, deci... Peste doua zile ti le spun.
Eu nu cred in loto!
nu crezi in LOTO? :?: :?: :?: dar ce este o religie? :-D :-D :-D
nici eu nu cred in fantome! :-P

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 18:38

Bravo tie, dar crezi ca ai putea "umbla", timp de o ora, singura, la 2 noaptea, printr-un cimitir din comuna ...?

mariusms

Post by mariusms » 22 Aug 2007, 19:04

axion wrote:MARIUSMS, nu am capacitati paranormale insa,azi-noapte, am visat numerele castigatoare la loto 6/49 care au iesit la extragerea din 26 august 2007. Va fi un singur castigator.
Bine, bine, nu esti paranormal, dar acum revino la timpul prezent. Apropo, daca tot esti in 26 august, vrei sa-mi spui cat s-a terminat meciul amical cu ienicerii, din seara asta de la ora 21.00? :grin:

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 19:12

Fotbalul este lb. straina pentru mine, dar iti spun la ce ora se va termina partida!

mariusms

Post by mariusms » 22 Aug 2007, 19:14

Da, ma gandeam eu ca esti femeie.

axion

Post by axion » 22 Aug 2007, 19:17

Te inseli amarnic!

Si crede-ma, in activitatea pe care o desfasor sunt considerat "al dracului". Dar nu ini place fotbalul.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests