Sentinta definitiva si irevocabila

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
idrolupu

Sentinta definitiva si irevocabila

Post by idrolupu » 24 Jan 2013, 11:12

Salut!Am urmatorul caz pentru care rog cateva opinii specializate:M-am judecat cu o persoana in urma unui accident de circulatie in urma acestui accident am ramas in carucior cu rotile.
Neam judecat si sa dat o sentinta definitiva si irevocabila in care la oblicat la plata unor sume de bani despagubire si a unei pensi de intretinere lunare pentru incapacitatea de munca a persoanei vatamate. in sentinta si scrie ca inculpatul este deacord cu cele cerute de partea vatamata.
Sentinta este data din data de 20.08.2010 si pana in prezent nu mia platit nimic din ce scrie in ea.Specific ca inculpatu nu are nimic pe numele lui da sa obligat la plata sumelor cerute si a pensiei lunare de intretinere le la data intamplari accidentului pe toata perioada cat voi avea incapacitatea de munca pierduta.

Va roj ajutatima cu raspunsul dumneavoastra ce este de facut.Eu ma gandeam sa fac o plangere la politie ca nu mia platit nimic din sumele specificate in sentinta definitiva si irevocabila si nici a pensiei lunare de intretinere.
Astept un raspuns va multumesc.

Guest

Re: Sentinta definitiva si irevocabila

Post by Guest » 29 Jan 2013, 15:47

idrolupu wrote:Salut!Am urmatorul caz pentru care rog cateva opinii specializate:M-am judecat cu o persoana in urma unui accident de circulatie in urma acestui accident am ramas in carucior cu rotile.
Neam judecat si sa dat o sentinta definitiva si irevocabila in care la oblicat la plata unor sume de bani despagubire si a unei pensi de intretinere lunare pentru incapacitatea de munca a persoanei vatamate. in sentinta si scrie ca inculpatul este deacord cu cele cerute de partea vatamata.
Sentinta este data din data de 20.08.2010 si pana in prezent nu mia platit nimic din ce scrie in ea.Specific ca inculpatu nu are nimic pe numele lui da sa obligat la plata sumelor cerute si a pensiei lunare de intretinere le la data intamplari accidentului pe toata perioada cat voi avea incapacitatea de munca pierduta.

Va roj ajutatima cu raspunsul dumneavoastra ce este de facut.Eu ma gandeam sa fac o plangere la politie ca nu mia platit nimic din sumele specificate in sentinta definitiva si irevocabila si nici a pensiei lunare de intretinere.
Astept un raspuns va multumesc.
Salut ! Daca inculpatul nu are nimic pe numele lui si nici nu lucreaza Legal , adica cu carte de munca , iti va fi foarte greu sa scoti ceva de la el. Probabil s-a pregatit din timp cu toate in sensul ca nu si-a lasat nimic pe numele lui.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests