Parchete,procuror,penal???????

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
anomy

Parchete,procuror,penal???????

Post by anomy » 09 Feb 2011, 10:07

Buna ziua, Nu stiu cum se intampla in alte cazuri dar in aczul meu este ceva spun eu exceptional ,am senzatia ca trebuie sami fac bagajul si sa nu mai aud de Romania. Sincer am depus o plangere le parchet privind lucratori din cadrul primariei X care din nustiu ce motive dar banuiesc au eliberat acte false , find vorba de T.P.si adeverinte eliberate pentru certificat mostenitor ,cadastru ,toate avand la baza acest T.P.pe care va las pe dumneavoastra sa spuneti daca il considerati legal.(Totul incepe in anul 1991 la aparitia legi 18, cand vecinul meu de pe hotarul de nord merge si face o cerere de retrocedare unde cere urmatoarele,in baza legi fondului funciar posed 1700,mp.teren in punctul 'P, terenul respectiv find in C.A.P. extravilan in baza acestei cereri C.J.F.F. il valideaza cu 1400,mp.teren in C.A.P.extravilan find vorba de zona neconstruibila ,desi din cercetari rezulta urmatoarele el la acea vreme nu putea avea mai mult de 1110,mp.terenuri pe care detine acte iar in registrele agricole ale primariei X nu figura decat cu 1300,mp.teren total pe raza comunei 1986-1991-1997 detin declaratile eliberate de primaria X,.Dar acum devine si mai socant vecinul meu decedeaza in anul 2001 sotia si fiul unu din ei doi merg la primaria X,in anul,2002 si scot un T.P.soc pe 1900,mp.tot terenul intravilan desi au o validare de 1400,mp. la acea vreme extravilan ,prin nu stiu ce mijloace s-au ca sa aiba acoperire spun eu ulterior T.P.i se face o completare de 500,mp. sustinand ca au gasit un act din 1927 dar ciudat ieu spun ilegal nu inteleg cum se procedeaza in Romania T.P este eliberat direct pe 1900,mp.iar aceasta completare se face dupa 6 luni pe titlu precizez nu se afla nici o modificare el find eliberat direct pe 1900,mp. este posibil ca acest act sa fie dar cum si de cand se completeaza o fise suplimentara unui defunct nu inteleg si deasemenea nimeni nu poate sami spuna daca nu cumva acest act nu a fost folosit si in 1991 deoarece la cerere a fost atasata o adeverinta care nu specifica ce acte are la baza deci este posibil ca acest act sa mai fi fost folosit si in 1991,tinand cont ca a fost din anul 1927 in posesia lor ,ca totul sa fie si mai josnic pentru cei din cadrul Primariei X ei elibereaza si adeverinta pentru intocmirea certificatului de mostenitor si cadastru in anul 2008 binenteles ca si pe aceste adeverinte apar alte fasuri grave zic eu o constructie (garaj)ridicata ilegal dupa 1991 apare ca find ridicata in anul 1954 din caramida fara autorizatie ,cand aceasta constructie este facuta din boltari supraetajata cu structura de rezistenta , am trimis petitie la priomaria X sa vina si sa constate la fata locului dar binenteles ca nu au venit am cerut parchetului sa cerceteze organul de anchta dar nu au facuto ,cu toate aceste dovezi si multe altele am mers la parchet si am cerut sa cerceteze binenteles se stie in Romania NUP este la ordinea zilei dar ce este jenant si rusinos este ca procurorul de caz calca in picioare acte de proprietate sentinte definitive si irevocabile dau si un exemplu in baza sentintei X/1969 ramasa definitiva prin decizia Y/1970 numitului ai raman in proprietate suprafata de 110,mp.teren ocupat de constructile edificate pe terenul pe care la avut prin actul de donatie revocat ulterior prin sentinta civila nr.Z/1954 ramasa definitiva , dar daca numitul a considerat ca ai revin 400,mp.teren constructi a cerut si i-sa dat (nu este ilegal ca nu a respectat nici o sentinta,nu respecta hotarare de validare nu respecta nimic)de asemenea nici adeverintele nu sunt false deoarece respecta T.P.,,,pe care va rog pe dumneavoastra sal catalogati ,,,dar si mai ciudat spune procurorul de caz in baza hotarari de validare ia fost intocmita fisa pentru eliberarea T.P. care spune clar 1400,mp.teren C.A.P.extravilan dar el nu vede si mai zice ca in baza acestei fisi a fost eliberat si T.P.care ulterior a fost completat dar pe acest T.P.nu exista modificari nu o spun numai eu o spun avocati experti si tuturor celor care am putut sa le arat binenteles ca la aceasta rezolutie nu am putut ramane calcat in picioare si am atacato la prim procuror dar ei intre ei nu se mananca si a dat si el acelasi lucru se pastreaza rezolutia data de procuror find legala si temeinica de tot rasul acum am ajuns in instanta ce credeti pe data de 10-02-2011 trebuie sa se judece ieu am fost aproape zilnic sa studiez dosarul de cercetare dare ial de unde nui ca nu a aparut in instanta citeste studiaza daca ai ce asta este Romania tara tuturor posibilitatilor si a justitiei care face ce vrea ce pretenti sa mai am la instanta daca procurori fac treaba aia rusinoasa pe sentintele deja existente daca cineva ma poate ajuta as dori sa fac public la toate ziarele, televiziunile ca cei care spun vai justitia este corecta in Romania sa vada nu generalizez nu zic ca nu or fi si oameni corecti in aceasta justitie dar cand treci prin ce trec eu tie rusine sa spui justitia este corecta tinand cont ca procurori fac parte din ea si NUP, este la ordinea zilei va multumesc si scuze ca am scris asa mult dar probabil alfel nu asi fi fost inteles trageti dumneavoastra concluzia mie mi sa scarbit de toate daca procurori calca sentinte in picioare Constitutie in picioare find vorba de art 16 dreptul la proprietate si cate or mai fi :scrie: :wall: :wall: :wall: :aplauze: :?: :?: :evil:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests