FURT INTRE SOTI,FOSTI SOTI,CONCUBINI

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
barbutop55

FURT INTRE SOTI,FOSTI SOTI,CONCUBINI

Post by barbutop55 » 11 Feb 2011, 22:16

Buna ziua
Un caz asemanator am si eu -un utilizator anonim legat de FURT INTRE SOTI,AMANTI,CONCUBINI =
1) Fosta mea " scumpa si iubita " sotie m-a furat,,m-a lucrat,(asta apropo de d-na INCREDERE IN FEMEIE , sau CINE/CUM ESTE FEMEIA,,,)) ca la carte invatata de d-na LILI = avocata hoatei = SA NU IEI O DATA SI MULT/SUMA MARE CA SE CUNOASTE,,,SA IEI SAPTAMINAL SI SUME MICI /CCA ,MAX 1000 USD.
Suma disparuta evaporata in doi ani ,perioada suprapusa si cu divort,partaj si inceputul perioadei de CONCUBINAJ = egala cu cca 40 salarii nete si frumusele= suma furata,disparuta.
2) NU AM FILME,PROBE DOVEZI,FOTOGRAFII -ale flagrantului,,,dar am alt gen de probe =
a)Probe - ref la total suma inainte de disparitie furt = sa zicem egala cu 100 salarii nete si frumusele, apoi
b) Probe - salariul pagubitului pe doi ani = 24 salarii nete si frumusele = bani tinuti SEPARAT de restul pt constructie c)Probe,dovezi ale sumei cheltuite cu - CONSTRUCTIA, (( si ceva pt - divort,partaj,notar,cadastru facute in paralel cu constructia )),caci de aceea au fost banii cca doi ani mai mult in sufragerie decit la BANCA - pt ca - incepusem constructia.Suma cheltuita cu constructia egala cu cca 30 salarii nete si frumusele.Rstul- adica = suma egala cu -46 salarii -AU DISPARUT DIN SUFRAGERIE,,in aceasta perioada de doi ani maximum,= constructie,divort si ceva partaj toate trei fara sa vreau ,,in acelasi timp,Pagubitul - a surprins-o umblind la BANII - sotia zicind ca LE SCHIMBA LOCUL - pt evitarea - tentatiei copii peste 18 ani/studenti..
Apoi se pare ca a fost de min 2 ori si situatia= trimitea fiul =Gabi,,adu-mi si mie din sufragerie -banii aia ai lui - tata/pt constructie,,hai ca eu am treaba in bucatarie/vezi ca sint acolo,,,asta pt a nu pune EA mina pe bani,,si apoi pt a schimba locul banilor/tentatie copii dar ""majori ""
Am ceva SANSE, DE CISTIG ,(CA AM PRIMIT - NUP-ul mult dorit de hoata ) mergind pe ideea ca am PROBE ,DOVEZI PRINCIPALE = a) pt suma totala,, b)pt total cheltuieli = salarii si constructie,divort,partaj, acte notari,, c)restul diferenta egala cu 46 salarii nete si frumusele, = in loc sa ramana - AU DISPARUT/S-AU EVAPORAT ?? Hai din 46 salarii,,mai scad,inchid ochii la poftim 16 salarii dar tot ramine o suma mare FURATA egala cu minimum - poftim 30 salarii nete ,,Am depus - PLINGERE in cele 20 zile contra "Rezolutiei " de NUP,,,ACU,,OM VEDEA - si FARA SPAGA ??? ce rezultat?? ca nu cred ca rezolv ceva in tara asta
Un sfat va rog frumos,o opinie pt care va multumesc mult si anticipat.
SA TRAITI BINE

barbutop55

Re: FURT INTRE SOTI,FOSTI SOTI,CONCUBINI

Post by barbutop55 » 12 Feb 2011, 17:14

Intrebarea era = CE sanse de cistig as putea avea,,si fara d-na SPAGA,,avind in vedere ca sint "putinel LEFTER "" si daca voi merge in CIVIL ,,idem ma va pune sa platesc un TJT frumusel, caci - SUMA FURATA, REALA,, ESTE EGALA CU 104 SALARII NETE ACTUALE SI FRUMUSELE,,pt a renunta,,,sau a VINDE CASA - vezi cazul SAGEATA de la Galati,in ideea sa cumpere altcineva/imobiliare pt ""mine""

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests