va rog urgent raspuns

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
lory

va rog urgent raspuns

Post by lory » 26 Mar 2010, 19:52

am facut cerere de majorare de pensie pt minori si mi s-arespins pe motiv ca fostul sot nu mai lucreaza(si-a dat demisia in aceeasi zi in care tribunalul din romania a trimis prin fax o cerere prin care solicita veniturile pe ultimele 6 luni ale paratului la societatea italiana unde lucreaza), dupa ce s-a pronuntat instanta am intrat in posesia unui document oficial italian prin care se demonstreaza ca fostul sot lucra cu contract de munca din iunie2007 obtinand astfel venituri de peste 40.000 euro din iunie2007pana in ianuarie 2010. In toti acesti ani nu s-a mai prezentat la interogatoriu trimitand doar concluzii scrise sau declarand recurs motivand ca nu lucreaza cu contract de munca si ca are in intretinere si parintii sai prin hotarare judecatoreasca. Mentionezfaptul ca este adevarat ca are in intretinere si pe parintii sai dar hotararea nu este legala( iar el stie) deoarece nu au recunoscut ca au pensii atunci cand au cerut pensia de intretinere au spus ca au o pensie de CAP doar iar in realitate aveau si pensii de stat, azi au pensii de 2000 lei in total pe luna.
V-as ruga sa imi spuneti daca as avea vreo sansa sa recuperez aproape 9.000 euro care reprezinta diferenta de pensie alimentara care o datoreaza din punct de vedere moral(si legal 1/3 di venituri)fiilor lui facand o plangere penala in baza art 291cp(uzul de fals, hot jud cu pensia pt parintii cu pensii de 2000 lei lunar) si 292cp(fals in declaratii a spus ca nu lucra desi avea venituri de 40.000euro).
mentionez ca are deja dosar penal pt ca nu a platit pensia de peste 3 ani avand un debit de aprox 5000 lei.
VA ROG SA MA AJUTATI CA NU STIU CE SA MAI FAC,CA SA TIN COPII LA SCOALA.
eu am servici doar vara,copiii se duc la scoala in italia, iar el este rezident in italia, are apartament inchiriat si si-a cumparat masina... isi face viata frumoasa.
VA MULTUMESC ANTICIPAT ,DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE!

RALUK_LEX

Re: va rog urgent raspuns

Post by RALUK_LEX » 30 Mar 2010, 15:08

draga mea la nenorociti nu mai ai ce le face cheltui mai multi bani prin tribunale si mai trece un an sau doi pana se solutioneaza cazul, eu una te sfatuiesc sa o lasi balta pt ca e de umblat prin tribunale si cheltui o gramada de bani .Roaga te Lui Dumnezeu sa ti dea sanatate tie si copiluli si pt el sa te rogi sa i dea dupa marea mila a lui pt pt ce v a facut voua ori sa i dea sanatate si tot ce e mai bun pe lumea asta.NIMENI NU PLKEACA NEPEDEPSIT DE PE PAMANT TOATE LA TIMPUL LOR DUMNEZEU E MARE SI NU BATE CU PARUL SI NICI CU BATA SI ROATA E ROTUNDA.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests