plingere impotriva rezolutiei proc gen curte de apel

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
petrus

plingere impotriva rezolutiei proc gen curte de apel

Post by petrus » 03 May 2009, 22:41

Stimate Doamne si stimati domni,

Am si eu o problema penala (eu fiind parte vatamata) si as aprecia in mod deosebit daca niste penalisti cu experienta m-ar putea ajuta.
Materialul este cam "stufos" si postarea pe forum ar lua o gramada de spatiu si de timp.
Poate cineva cu experienta in spalarea banilor (cu conotatii transfrontaliere) + inselaciune + o gramada de alte infractiuni imi da o adresa de mail si dupa ce se uita pe material (ul cel "stufos) imi da si o idee...
Am 2 NUP-uri de la un parchet de pe linga o curte de apel, am facut actiune impotriva proc gen care a dat al doile NUP si sint programat la Inalta pentru data de 13mai (dar am solicitat aminare ca sint in strainatate si nu am cum veni pina pe 13) in calitate de petent pentru fond - plingere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor privind neinceperea urmaririi penale.
As aprecia un raspuns cit mai urgent
Mii de multumiri si multa sanatate
Petrus

carmemel

Post by carmemel » 13 May 2009, 11:53

nu am inteles de ce dupa ce v-a dat NUP , tot dumneavoastra ati facut plangere---explicatia ar fi ca nu sunteti persoana acuzata de infractiune ci persoana prejudiciata---
poate ne dati mai multe detalii

petrus

Post by petrus » 14 May 2009, 08:43

carmemel wrote:nu am inteles de ce dupa ce v-a dat NUP , tot dumneavoastra ati facut plangere---explicatia ar fi ca nu sunteti persoana acuzata de infractiune ci persoana prejudiciata---
poate ne dati mai multe detalii
Draga Carmemel,

Eu sint acelasi Petrus caruia i-ai raspuns ieri pe celalalt forum. As aprecia un raspuns la intrebarile mele.
In caz ca doresti mai multe detalii asupra intregului caz, da-mi o adresa de mail unde pot sa-ti trimit hirtiile. Dar trebuie sa te avertizez ca e stufos si daca nu ai timpul si rabdarea sa-l citesti cu atentie (secretul intregii operatiuni sta in detalii si in volumul de hirtii gindite si executate exact pentru a crea multe "smoke screens"...
Mii de multumiri si multa sanantate
Petrus

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 18 guests