Proba 3 - interviul

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
giovanni

Proba 3 - interviul

Post by giovanni » 12 Sep 2008, 13:33

Cum a fost interviul pentru cei care l-au sustinut?

anutza

Post by anutza » 12 Sep 2008, 15:35

Spuneti-ne si noua cum a fost. Cam cat ati vorbit? Va lasa sa va ganditi putin dupa ce vi se adreseaza intrebarea? Cum e??!!!
Ce anume v-au intrebat?
Sunt un pic agitata pt ca eu il sustin maine.

vally

Post by vally » 12 Sep 2008, 15:44

Anutza, mai bine relaxeaza-te si odihneste-te bine noaptea asta.

Succes tuturor forumistilor in continuare.

anutza

Post by anutza » 12 Sep 2008, 15:57

vally wrote:Anutza, mai bine relaxeaza-te si odihneste-te bine noaptea asta.

Succes tuturor forumistilor in continuare.
Multumim. Sper sa fie bine.

serafim

Post by serafim » 12 Sep 2008, 22:10

baftaaaaaaaaa multaaaaa :kiss:

ANCA

Post by ANCA » 13 Sep 2008, 16:46

SALUT..
PARCA AS FI FOST SUB TIRUL UNEI MITRALIERE ... ASA LE CURGEAU INTREBARILE... ELE ERAU SIMPLE ... DESPRE ACTIVITATILE NOASTRE.... SITUATII IPOTETICE... PROVERBE...
SPER CA A FOST BINE... AICI CHIAR NU MAI STIM...
STATI LINISTITI...
BAFTA SI ...
FITI ODIHNITI... CREDETI-MA CONTEAZA

Cicero25

Post by Cicero25 » 13 Sep 2008, 17:12

cat a durat toata povestea?>

parole

Post by parole » 13 Sep 2008, 19:41

Interviul este un "fas", adica o discutie degajata despre diverse situatii ipotetice in care te-ai putea afla ca magistrat. Nu dureaza in medie mai mult de 15 minute. In mod normal orice om care nu sufera de amoralitate sau masochism ar trebui sa nu aiba probleme si sa ia peste 9.50. Notele sunt destul de mari. De pe coridor se aud deliberarile, in care unu da 9.85, altul, 9,80 si tot asa. Interviul consta intr-un tir de intrebari succesive, de obicei dominat de magistratii din comisie. Profesorii, cei care sunt presedintii comisiei - Valerian Cioclei la comisia 3, Marieta Avram la comsia 2, ambii cadre didactice la UB - sunt pasivi. In comisia 2 o gasiti pe judecatoarea Mona Pivniceru, in comisia 1 pe Ioan Vida presedinte CC. Sa va pregatiti raspunsuri legate de motivatia pentru care ati ales sa fiti magistrati - evident ca n-o sa spuneti ca vreti sa va imbogatiti, ca sunteti ahtiati dupa putere sau ca mita va este faru calauzitor in viata -, sa comentati un dicton, si altele asemanatoare. O sa va descurcati. Discutia se inregistreaza cu repertofon.

giovanni

Post by giovanni » 14 Sep 2008, 18:09

Gata, am terminat si eu, le-am zis - sper - ceea ce au vrut sa auda si asta este. Astept rezultatele.
M-au pus sa le spun care a fost cea mai grava miniciuna pe care am comis-o. Si cred ca le-a placut, ca s-au amuzat la sfarsit. Sper sa nu se fi amuzat de mine, ci cu mine.

kaizersoze

Post by kaizersoze » 14 Sep 2008, 19:59

mai detaliat...sa mai radem si noi cu tine? :-D

kaizersoze

Post by kaizersoze » 14 Sep 2008, 20:16

nu-mi da ideii ca si asa nu stiu cum sa ma imbrac maiine la interviu... :-D

giovanni

Post by giovanni » 14 Sep 2008, 20:19

kaizersoze wrote:mai detaliat...sa mai radem si noi cu tine? :-D
Era in legatura cu mintitul femeilor. Si-i drept ca le-am mai mintit din cand in cand, iar odata am comis-o bine de tot. Dar nu intru in detalii.

Cicero25

Post by Cicero25 » 14 Sep 2008, 20:38

haha comentati dictonul in limba engleza:grab ur d...ck and double click :-D :-D :-D

giovanni

Post by giovanni » 14 Sep 2008, 21:36

Numai sa nu va-ntrebe definitia violului in Legiuirea lui Caragea. Ca io am fost pe jos cand am auzit-o.

gavril

Post by gavril » 14 Sep 2008, 22:21

am gasit pe net. asta e?
"Acela ce va fi prins umblând cu ştrumeleagul învârtoşat după neprihănitele fecioare au predinainte, au predinapoi, tăialise-va scârbavnicul mădular şi dase-va la lătrători."

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests