cine s-a apucat de invatat pt INM?

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
elle_cv

cine s-a apucat de invatat pt INM?

Post by elle_cv » 02 Jun 2008, 18:06

[/b]

katerina

Post by katerina » 03 Jun 2008, 08:58

cand va fi examenul?

andreid

Post by andreid » 03 Jun 2008, 14:27

Intrebari existentiale... 8O

allynna

Post by allynna » 03 Jun 2008, 16:39

katerina wrote:cand va fi examenul?
La sfarsitul lui august, ca in fiecare an.

sisif

Post by sisif » 03 Jun 2008, 21:09

Eu ma apuc de invatat de maine... Incerc sa ingras porcul... sper sa ajunga hipopotam. De fapt, de maine, imi fac planul... Cineva interesat intr-un plan comun? :grin:

elle_cv

Post by elle_cv » 03 Jun 2008, 22:28

eu abia am terminat primul capitol din civilul de anul I :-( . Pt sisif il anunt ca nu mai sunt decat aprox. 12 saptamani.
SPOR LA PLNIFICARE! ;-)

elle_cv

Post by elle_cv » 03 Jun 2008, 22:45

nu se mai inscrie nimeni in lupta pt marea competitie? 8)

allynna

Post by allynna » 04 Jun 2008, 13:57

elle_cv wrote:nu se mai inscrie nimeni in lupta pt marea competitie? 8)
EU :grin:

allynna

Post by allynna » 04 Jun 2008, 13:58

Mult spor la toata lumea, sa aveti vointa si rabdare maxima, asta conteaza cel mai mult.

elle_cv

Post by elle_cv » 04 Jun 2008, 16:16

:aplauze: allynna !
alti doritori? :grin:
Am vazut ca in sedinta CSM de maine se va discuta o modificare a regulamentului privind admiterea la INM.
Are cineva idee despre ce poate fi vb?
Ce surprize ne mai pregatesc?

tamara

Post by tamara » 05 Jun 2008, 20:17

"9. 17236/1154/2008
• Hotarare nr. 538 Nota Directiiei legislatie, documentare si contencios cu propunerile de modificare ale Regulamentului privind concursul de admitere si examenul de absolvire la Institutul National al Magistraturii, aprobat prin Hotarârea nr. 439/2006 a Plenului Consiliului Superior al Magistraturii.

Solutie

Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a aprobat propunerile de modificare ale Regulamentului privind concursul de admitere si examenul de absolvire la Institutul National al Magistraturii, aprobat prin Hotarârea nr. 439/2006 a Plenului Consiliului Superior al Magistraturii, cu observatiile formulate de Comisia Juridica si de Comisia resurse umane."

Stie cineva care sunt modificarile?

tamara

Post by tamara » 05 Jun 2008, 20:25

"9. 17236/1154/2008
• Hotarare nr. 538 Nota Directiiei legislatie, documentare si contencios cu propunerile de modificare ale Regulamentului privind concursul de admitere si examenul de absolvire la Institutul National al Magistraturii, aprobat prin Hotarârea nr. 439/2006 a Plenului Consiliului Superior al Magistraturii.

Solutie

Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a aprobat propunerile de modificare ale Regulamentului privind concursul de admitere si examenul de absolvire la Institutul National al Magistraturii, aprobat prin Hotarârea nr. 439/2006 a Plenului Consiliului Superior al Magistraturii, cu observatiile formulate de Comisia Juridica si de Comisia resurse umane."

Stie cineva care sunt modificarile?

ANCA

Post by ANCA » 06 Jun 2008, 13:01

la grile minim 7...
sigur vor fi mai complexe...
pondere mai mare interviu si rationament
spor la invatat...

elle_cv

Post by elle_cv » 06 Jun 2008, 22:40

cresterea ponderei notei la rationamentul logic nu prea imi place. Urasc genul ala de testare. Dar articolul preluat de tine nu ofera siguranta ca astea sunt modificarile aprobate de CSM.
Urmeaza sa vedem....
daca are altcineva informatii mai concrete, nu ezitati sa le postati

gavril

Post by gavril » 07 Jun 2008, 22:23

mai concret decat atat ?
ce ai zice de testele grila ? :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests