Cum trebuie sa arate o contestatie?

Ce vreti sa mai vedeti pe acest sit?
Post Reply
Luciann

Cum trebuie sa arate o contestatie?

Post by Luciann » 19 Sep 2005, 19:37

Ma astept la orice rezultat la INM, deci ar trebui sa fac contestatia din timp. Cine a mai facut poate imi spune cum trebuie sa arate, ca o cerere de chemare in judecata, cu motivare etc., sau pur si simplu o cerere de recorectare a tezei?
Oare cam cat de lunga NU ar trebui sa fie ca sa o si citeasca, nu sa o arunce direct la cos? Mi-ar iesi de vreo 6-7 pagini daca as scrie despre fiecare lucru care nu imi e clar din barem, si , cine stie, poate am surprize si la chestii pe care le-am scris.

excalibur

Post by excalibur » 20 Sep 2005, 08:14

Eu cand am dat exemnul pe post am cerut numai recorectarea lucrarilor la toate materiile desi la unele nu aveam nimic de obiectat.
Nu am dat nici un fel de explicatii.

attorneyatlaw

Post by attorneyatlaw » 20 Sep 2005, 11:16

nu poti contesta baremul ci numai notele lor.imprejurare in care nu ai ce sa scrii in 6-7 pagini ci iti ajung 5 randuri
soliciti recorectarea, la toate materiile, chiar daca la unele ai fi multumit de rezultat pentru ca niciodata nu poti sa stii ce surprize ai.

Luciann

Post by Luciann » 20 Sep 2005, 11:30

Pai dupa baremul de la proc. pen. nu prea am ce recorectare sa cer. Cum nu am nimic de pierdut, o sa solicit totusi si regandirea baremului. Oare o sa o respinga ca inadmisibila? :lol:

sofia

Post by sofia » 20 Sep 2005, 11:52

Luciann, s-ar putea sa ai o surpriza placuta.
Ti-ai analizat lucrarile obiectiv si pentru asta meriti felicitari dar, nu iei in calcul ca marea majoritate a lucrarilor nu vor fi cu mult mai bune decat ale tale si trebuie totusi sa se ocupe un anumit numar de locuri, altfel se va spune ca au o problema organizatorii acestor examene si nu candidatii.
In cazul examenelor pe post s-au putut gasi usor justificari pentru ca este vorba despre oameni care lucreaza, au familie si au terminat demult facultatea.
In cazul INM-ului situatia este alta.
Sunt multi absolventi de anul acesta sau de anul trecut care au stat acasa si au invatat, deci daca nu se ocupa locurile atunci ori sistemul de invatamant este prost ori examenele sunt prost organizate.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests