Talharie

Ce vreti sa mai vedeti pe acest sit?
Post Reply
Nelutu

Talharie

Post by Nelutu » 06 Mar 2014, 08:40

Am si eu o nelamurire ....2 prieteni stau intr`un bar intra un mos ...unul din ei obs ca are bani,celalalt nu cel dintai intra in vb cu mosu ...dupa ce pleaca mosu il roaga pe prietenul sau sa`l duca cu masina intr`o anumita locatie pretinzand ca are de luat ceva de la o matusa .Prietenul cu masina ii spune ca are de facut niste cumparaturi trebuie sa le duca acasa apoi il serveste .Se urca amandoi in masina pleaca spre casa sa lase cumparaturile ...celalalt nu`l pierde pe mos din vedere declarand ca la vazut din masina in ce directie se indreapta .Ajung in fata blocului. cel cu masina ii spune sa stea cateva minute pt ca sa mearga sa duca cumparaturile si sa bage copilul la somn apoi coboara si merge si`l serveste ....cand coboara din casa prietenu nu mai era langa masina ....declarand apoi la politie ca a mers sa`l urmareasca pe mos in tot acest timp/Prietenul il suna si`l intreaba unde draq a plecat ...acesta ii spune sa mearga sa`l ia dintr`un alt loc ....merge il ia din acel loc .politia are inregistrarile ....si`l duce unde ia spus ca sta matusa lui .....defapt si de drept matusa lui nu exista ...acesta mintindu`l tot timpul ....la dus undeva unde credea ajunge mosu ....ajung acolo cel cu masina ii spune mergi si ia ce ai de luat eu te astept in masina ......acesta merge si comite fapta .....la politie declara exact ca si prietenul lui exact aceeasi poveste recunoaste fapta ....doar ca la urma baga si ceva de genu ca si prietenul lui a participat la talharie.....paguba mosului a fost de 3500 lei ....se intalneste cu mosu ii da 8600 lei mosu retrage plangerea ....martori nu sunt de la locul faptei si nici filmari .....CE SE INTAMPLA IN CAZUL ASTA

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests