Vine Mosuuuuuuuuuuuuuuuu..........

Vesti de interes.
Post Reply
allynna

Vine Mosuuuuuuuuuuuuuuuu..........

Post by allynna » 17 Dec 2007, 20:32

Buna seara tuturor. :razz:
Haideti sa vedem care si ce vrea sa ii aduca Mos Craciun.....cine stie , poate se uita pe forum si ia aminte la dorintele noastre.
Totul e posibil.....si stiu ca, ...cu toti credem in noaptea magica.... :floare:
Pup :kiss:

bibi

Post by bibi » 18 Dec 2007, 08:20

eu unul vreau sentinte pronuntate de instantele de fond "temeinice si legale" care sa nu ma mai puna la munca prosteasca....doresc mai mult decat orice corectitudinea actului de justitie si atat....in rest sanatate....

gavril

Post by gavril » 18 Dec 2007, 14:31

"În primele două secole creştine, a existat o puternică opoziţie la celebrarea zilelor de naştere a martirilor şi a lui Iisus. Numeroşi Părinţi ai bisericii au emis comentarii sarcastice privitoare la obiceiul păgân de a celebra zile de naştere, când, de fapt, sfinţii şi martirii trebuiau, în viziunea lor, să fie celebraţi la data matririului lor, adica la "data adevăratei lor naşteri" din prespectiva bisericii. [5] Mulţi creştini ai primelor secole erau scandalizaţi şi de veselia şi festivismul celebrării, pe care îl vedeau ca fiind o reminiscenţă a păgânismului, în special al Saturnaliilor romane. [6]

Ei aveau dreptate să afirme asta: plasarea sărbătorii naşterii lui Iisus Hristos din momentul în care aceasta a început să fie celebrată de creştini, exact la finele lui decembrie sau începutul lui ianuarie (adică 25 decembrie sau 6 ianuarie), se datora copierii tradiţiilor păgâne, căci Evanghelia nu dă nici un detaliu despre data naşterii lui Iisus. [7]"

http://ro.wikipedia.org/wiki/Cr%C4%83ci ... C4.83torii

bobocel

Re: Vine Mosuuuuuuuuuuuuuuuu..........

Post by bobocel » 25 Dec 2007, 15:09

allynna wrote:Buna seara tuturor. :razz:
Haideti sa vedem care si ce vrea sa ii aduca Mos Craciun.....cine stie , poate se uita pe forum si ia aminte la dorintele noastre.
Totul e posibil.....si stiu ca, ...cu toti credem in noaptea magica.... :floare:
Pup :kiss:
Asa e, totul e posibil. Chiar a venit Mosu la mine pe mp. Mi-a lasat un cadou (mesaj) cu totul special de la C........ineva care crede ca-s si "Rudolf" :grin:

.......de cand bobocii se pot transforma in reni ? :mrgreen:

observer

Post by observer » 27 Dec 2007, 11:12

Sentinte legale si temeinice :lol: ?

No da o adresa ca iti tremet vreo suta :lol: :lol: .

Vrei si investite sau iti sunt de ajuns doar legalizate?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests