De ce locuieste minorul cu... Marilyn Monroe ???

Vesti de interes.
Post Reply
alienfox

De ce locuieste minorul cu... Marilyn Monroe ???

Post by alienfox » 23 Jan 2008, 15:21

Obiectul dosarului: reincredintare minor, noiembrie 2004
(minorul... il numesc aici Vlad Andrei, mama -Andreea Andrei)

Sentinta Judecatoriei, vara anului 2005 - respinge cerecerea reclamantului (tatal)
Tribunal- mai 2007 - respinge apelul formulat....
Curte de Apel, iulie 2007 .... se amana...sept, se amana, oct, se amana, nov, se amana, dec, se amana, ... trece anul....

ianuarie 2008 - al saptelea termen... repet, in RECURS

Depunem probele solicitate in sedinta anterioara... SPERAM ca e ultima hartie... Domiciliul unde locuiesc mama si minorul...
Nu avem insa noroc...

"Andreea Andrei
Marylin Monroe, 5-7
Tara...... cod..."

Intrebarea mandatarei reclamantului:

Cine e Marylin Monroe???????
De ce locuieste minorul cu Marylin Monroe, si nu cu tatal????????

(numele strazii este al unei scriitoare, necunoscute in Romania, nu Marylin Monroe...)

Judecatorii intreaba si ei... da, buna intrebare!! de ce??

Avocata mamei raspunde... Este numele strazii!!!!
- Ba nu!! Sa aduca hartii de unde putem intelege asta!!!

Avocata mamei NU VREA sa mai amane... incearca sa dea explicatii... E ok, are putin noroc. Judecatorii In final se acorda o jumatate de ora, pentru ca avocata mamei sa convinga pe doamna mandatar -si matusa tatalui minorului, ca Marylin Monroe e numele strazii.

Totusi, procesul nu terbuie incheiat! ce facem??
3 ani si jumatate a fost prea putin, ar fi culmea ca un proces de reincredintare minor sa se solutioneze atat de repede , nu??

Hai sa hasim motive de amanare!!!

Acordam termen, pentru ca ... mandatara reclamantului-apelant... sa dovedeasca faptul ca ARE DREPTUL SA i se dea cuvantul pe fond...

(matusa reclamantului, pensionara, abolventa de Studii Economice,, cu diferente date dupa 90, - bravo ei, nu ii contest studiile si efortul facut pt obtinerea titlurilor - cu un atestat de consilier juridic.. nu stiu exact.
De mai multe ori, in procesele pe care le-am avut - 56 de dosare- ea a fost mandatara fostului meu sot.
NU i s-a permis NICIODATA, desi a incercat, sa sustina pledoaria finala in nici un proces anterior. A depus mereu concluzii scrise.

Acum insa, dupa 7 luni in Recurs, judecatorii nu stiu ce sa faca... are Doamna dreptul sa vorbeasca sau nu???
Se amana din nou........


CUM SE POATE ASA CEVA,?????

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests