Lucruri folositoare pe care le putem face la birou...

Mai stie cineva ceva despre cineva cumva?
Post Reply
leustean

Lucruri folositoare pe care le putem face la birou...

Post by leustean » 05 Jun 2006, 13:06

Postez si eu cu timiditate un topic pe care cu siguranta nu il va citi nimeni, dar sint sigur ca cei care il vor citi vor rade demential.
Sa ne uitam pe pagina principala a forumului, de unde aflam din articolul "Magistrati judecati la instanta suprema" sau cam asa ceva, caci nu mai exista CSJ, acum avem ICCJ, ca doamna magistrat Arhip de la CA Galati a facut si a dres (niste lucruri de-a dreptul uimitoare), dar cel mai tare ma amuza de mor faptul ca...a fost gasita curatand fasole-pastai la birou...
E demential.
Scena de film, nu alta.
Rad in continuare...

myado

Post by myado » 05 Jun 2006, 13:13

e veche faza cu fasolea.....
si mai erau si altele. eu una nu as crede tot ce se scrie prin ziare...

leustean

Post by leustean » 05 Jun 2006, 13:30

Asa ceva nu se inventeaza! Este nevoie de prea multa imaginatie.
Si nu oricine ar avea-o. Doamna cu pricina, daca a facut-o, este demna de un rol principal intr-un film de Kusturica...
Pe mine ma amuza ca se specifica faptul ca nu era orice fel de fasole, ci "fasole-pastai", de ca si cum mai prezenta importanta ce fel de fasole curata cumatra...
Probabil intre doua motivari isi chema grefiera sa ii curete si capatanile de usturoi...Si poate avea la birou si un resou, sa fiarba mancarica si sa duca acasa mancarea aburinda, doar buna de dres cu smanatanica sau iaurtel...

Yran

Post by Yran » 05 Jun 2006, 13:50

Putea, ce-i drept, sa tricoteze sau sa coasa goblen.Parea o activitate mai normala ?

myado

Post by myado » 05 Jun 2006, 13:51

stai ca nu m-am prins:de cine tre sa ne amuzam, de doamna jude sau de ziaristul care a scris stirea?

leustean

Post by leustean » 05 Jun 2006, 14:01

De poporul roman, dragi colegi!
de el, adica si de doamna jude, si de domnul ziarist, care este cel mai inocent dintre toti si, probabil fara sa vrea, a accentuat comicul situatiei.
Eu rad de acest popor care se pregateste de UE si sa nu zic alte prostii cu "M" in fata, zic doar atat : Caragiale insusi nu isi putea imagina o scena mai dulce...

myado

Post by myado » 05 Jun 2006, 14:56

e hai ca chiar m-am amuzat pana acuma si am uitat sa fac maneca la puloverun care tocmai il tricotez in timpul orelor de serv. ia si tu si croseteaza un mileu sa vezi ce relaxant e. iti promit ca dupa ce faci o rozeta o sa ti se para integrarea in UE atat de dulce si fara stegulete......
bdw, modelul la pulover e unu pe fata 3 pe dos :-D :-D :-D

leustean

Post by leustean » 05 Jun 2006, 15:07

Fata, ai umor!
Ce imi pasa mie...Stiai ca acum, se prajesc pe csm 1909 rezultatele contestatiilor?
Au aia acolo un cuptor cu microunde marca Zepter care face "tiiit" taman la ora 16.00, adica la ora la care csm-istul pleaca la terasa, sa se dreaga cu o bere, in vreme ce colegul lui de instanta mai judeca la o propunere de arestare preventiva...
Asta-i viata!!!
Mie imi place sa palavragesc, probabil ca se vede, asa ca prefer sa cumpar haine second-hand, cat imi mai permite salariul de somer acum...
Frumoasa-i viata, nene Iancule!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests