Contabil o meserie discriminata?!

inregistrari contabile, taxe si impozite, expertize contabile, evaluari, TVA
Post Reply
contecs

Contabil o meserie discriminata?!

Post by contecs » 14 Feb 2008, 21:38

Buna ziua,

As vrea sa va supun atentiei urmatoarea problema:

As vreau sa stiu daca ma pot ocupa pe firma mea pur si simplu de contabilitate si pregatire acte pana la bilant (eu fiind contabil autorizat cu studii medii stagiar), societatile avand contract cu mine iar eu la randul meu o sa am contract cu o societate (agreata CECCAR) sau o persoana expert contabil (agreat CECCAR) care v-a intocmi si semna bilantul, dar contract pentru aceasta operatiune clientii vor avea prin societatea mea, iar la bilant o sa apara societatea agreata de CECCAR. As dori sa stiu daca aceasta activitate e legala din punct de vedere al pregatirii mele profesionale: liceul economic terminat (specializarea : contabil statistician), contabil cu o vechime de 10 ani din care 4 ani in societate de contabilitate agreata CECCAR, stagiar la contabil autorizat cu studii medii, studenta in anul I la Contabilitate.
Va rog raspundeti-mi cat mai clar cum as putea face aceasta activitate cat mai legal si cinstit fata de toata lumea si sa fac o meserie care imi place.
Va multumesc frumos
Carmen Sandu

lefterel

Post by lefterel » 14 Feb 2008, 21:45

nu stiu si nu am habar... dar la Tribunal, Judecatorie exista o lista de experti contabili din care alegi un nr. de telefon si omul iti raspunde la intrebare.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests