somatie de la eos ksi

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
amelielaurent

somatie de la eos ksi

Post by amelielaurent » 14 Aug 2013, 20:22

buna seara! am si eu o problema: am facut un abonament unui chirias la connex deci acum 6 ani iar la ineputul anului am primit un plic de la eos ksi in care specifica ca am o restanta de 140 ron plus penalizari ,in total 600 ron,am incercat sa iau legatura cu fostul chirias dar nu a reusit asa ca a trecut timpul iar ieri am primit alt plic de dare in judecata tot de la ei.am inteles ca dupa 3 ani se prescrie o datorie nu de alta dar nu am bani pentru ca sint bolnava decancer si abia ma descurc.ma puteti ajuta va rog? daca nu platesc patesc ceva? multumesc

Guest

Re: somatie de la eos ksi

Post by Guest » 16 Oct 2013, 19:12

Da, datoria sa prescris iar dv, sa nu va treaca prin cap sa achitati vreun leut in conturile lor fiindca din momentul acela incepe sa curga din nou termenul de atac, catre dv. Pur si simplu nu mai deschideti subiect cu firmele alea de rahat. Cei de la conex au avut suficient timp sa isi recupereze banii si daca nu au facut-o sa le fie de bine. Nu aveti nici o datorie la nimeni. Orice somatie ve-ti primii nu dati curs discutiilor si nici amenintarilor caci nu au ce sa va faca.
Multa sanatate.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests