executarea silita in lipsa

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
cintzia

executarea silita in lipsa

Post by cintzia » 18 Feb 2013, 18:38

Buna seara la toti cititorii!Eu ma aflu in ingrata situatie de executare silita.Asa cum se intimpla ,am luat un credit pt. a-mi cumpara apartamentu in urma cu ceva ani ,iar in prezent sunt fara servici si eu si sotu,dar amindoi sintem la lucru in italia.anul trecut in decembrie 2012,am primit prima intiintare de executare silita.In23 ianuarie 2013 ar fi trebuit sa ne prezentam la biroul executorului pt. stabilirea pretilui apartamentului.Cum nu suntem in tara si nici nu putem veni pina de Paste,tinem legatura telefonic cu o vecina de bloc .Acum am tare multe intrebari,pot fi executata fara prezenta mea,eu fiind titulara de apartament?pot sa-mi scoata lucrurile din casa ?Cit timp mai am la dispozitie,pina ma executa? Sunt tare speriata de ce se poate intimpla.Astept un raspuns,cum sa procedez mai bine.

Guest

Re: executarea silita

Post by Guest » 29 May 2013, 11:03

Da, puteti fi executata silit in lipsa. Se va vinde casa, iar lucrurile dvs. vor ramane (cel mai probabil) in grija noului proprietar, caruia va trebui sa-i platiti chirie pentru aceste lucruri.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests