buna ziua

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
topor neli

buna ziua

Post by topor neli » 29 Mar 2014, 15:49

buna ziua! numele meu este neli! am o problema mare ,in 2011 am ajutat o prietena scotand niste bani de la banca in tg mures, iar in decembrie am plecat din mures in sibiu! nemai locuind acolo numai stiam nimic de prietena mea care nu este de gasit dar insa nu isi platea banca si eu nu stiam asta acum 3 zile parintii mei mau anuntat ca am primit un plic de la executor mai exact o somatie ca snt datoare si cu executare silita nu stiu ce sa fac daca puteti sa ma sfatuiti ce se poate face ? eu nu am nimic pe numele meu stau cu prietenul meu in apartamentul lui mama lui! eu lucrez la o marochinarie si am salariu de 800 de lei ,credeti ca imi va opri din salar sau sa ma duc la o banca transilvania sa discut acolo? snt disperata pt ca treb sa platesc pt altcineva! astept raspunsul dumneavoastra sa ma sfatuiti! multumesc !

Guest

Re: buna ziua

Post by Guest » 23 Apr 2014, 20:35

Vorbiti cu un avocat. Daca banca nu va gasesti in termen de 3 ani puteti scapa de datorie. Daca va duceti la banca sa vorbiti cu ei, atunci nu se mai prescrie datoria. Vorbiti cu un avocat inainte de a lua orice decizie.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests