recuperare-autoturism

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
mari_us

recuperare-autoturism

Post by mari_us » 09 Dec 2009, 17:22

in ianuarie 2008 am cumparat un autoturism de la o persoana fizica cu care am intocmit act de vanzare - cumparare ocazie cu care aceasta persoana mi-a dat si actul de vanzare-cumparare intocmit cu proprietarul din acte al masinii. am inmatriculat masina pe numele meu .
azi 09.12.2009 au venit la mine la usa doua persoane care s-au recomandat a fi executori ai bancii brd si mi-au spus ca in 2006 masin a fost pusa gaj de propietarul de atunci al masinii la un imprumut bancar si ca acesta nu a mai achitat imprumutul si urmeaza sa imi ia masina pt ca persoana respectiva nu detine bunuri imobile sau mobile . nu mi s-a dat nici o samatie in acest sens si mi s-a spus ca au venit la o discutie amiabila si sa fac eu acea persoana sa achite imprumutul caci altfel voi ramane fara masina . repet masina este pe numele meu.
ce pot face in aceasta situatie va rog sfatuiti-ma

serafim

Re: solicit ajutor juridic

Post by serafim » 09 Dec 2009, 18:21

nu semnati nici o hartie ce va vor da acestia, nu cadeti de acord cu nimic.
Masina este pe numele d-voastra ei nu au decat sa urmareasca individul care a vandut-o, in caz contrar ii veti da in judecata.

mari_us

Re: solicit ajutor juridic

Post by mari_us » 10 Dec 2009, 01:25

va multumesc pentru timpul acordat

sansiro

Re: solicit ajutor juridic

Post by sansiro » 18 Mar 2011, 20:53

In cazul incare este adevarat ca masina ete data in gaj, gajul fiind o garantie reala, ea poate fi urmarita in mana oriui s-ar afla. verificati veridicitatea afirmatiilor celor care "s-au recomandat" executori judecatoresti/bancari si in cazul in care se confirma, contactati-l [e vanztor. menintat-l chiar cu o plangere penala pe inselaciune in conventie, poate ajunge sa plateasca imprumutul.
Numai bine!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests