executare in baza art.720 ind 8 !!!

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
myado

executare in baza art.720 ind 8 !!!

Post by myado » 05 Dec 2007, 16:03

vreau si eu un executor care sa imi execute o sentinta din comercial....in baza 720 indice 8 c pr civ....
s-a si publicat decizia inaltei curti in mo si astia tot nu vor sa execute daca nu scrie pe ea definitiva !!!! pleaseeeeeeeee

daydreamer

Post by daydreamer » 05 Dec 2007, 21:54

neseriosi!!!
ce forma de executare?
unde? :lol:

daydreamer

Post by daydreamer » 05 Dec 2007, 21:58

daca executarea se va face in Bucuresti, discutam :wink:

stef

Post by stef » 05 Dec 2007, 23:43

ce te mira? are loc urmatorul fenomen (si desfid pe oricine are curaj sa ma contrazica) : mare parte din executori sunt fosti functionari pe langa judecatorii care s-au privatizat in baza legii fara a avea studii superioare. legea - asa cum a fost modificata - le pune pe umeri responsabilitati serioase de care ei sunt constienti (inainte aveau ca tampon instanta de executare).
in consecinta, acum le e frica sa iasa din modul de lucru cu care sunt obisnuiti si - doamne fereste sa-i pui sa citeasca ceva !!!

myado

Post by myado » 06 Dec 2007, 12:33

e vorba de poprire....si de multi bani...
la tribunal nu mi se investeste, este si normal in conditiile date, iar executorul imi cere incheiere de respingere a investirii.....ori, astia de la tribunal imi spun ca nu au dat niciodata asa ceva !!!
ma lupt de 2 ani sa iau banii astia si acuma, cu sentinta in mana....ma umplu de nervi cu executorii....le am dus si monitorul oficial :-x tot nu vor, cica nu si risca ei libertatea.... :-( :-( :-(

LUMINITA2006

Post by LUMINITA2006 » 07 Dec 2007, 09:59

Aceeasi situatie absurda avem la Arad, cu toti executorii, pe care i-am luat la rand, si care refuza executarea silita a B.O. sau CEC fara incheiere de la instanta prin care sa se respinga cererea de investire cu formula executorie.

daydreamer

Post by daydreamer » 07 Dec 2007, 23:42

cat de mult va inselati !!! consider ca nu ati cautat indeajuns......... :-?

Eugen

Post by Eugen » 14 Apr 2008, 13:41

Speranta moare ultima !!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests