apartament promis la 2 persoane...

Succesiuni, Terenuri, Constructii, Dezmembraminte, Societati Comerciale
Post Reply
Guest

apartament promis la 2 persoane...

Post by Guest » 21 Apr 2013, 17:02

Buna ziua,
as dori din rot sufletul sa imi raspundeti la acest email...deoarece ma preseaza situatia in care ma aflu si nu stiu ce sa fac si sunt contra cronometru...
si nu stiu daca mai are rost sa ma duc la un mediator avand in vedere cazul meu...eu as incerca dar ma costa timp si bani si nu stiu daca isi are rostul aceasta incercare...sa nu fie degeaba ca nici situatia mea financiara nu este prea buna.
deci am cumparat un aparatemnt in Sibiu acum doi ani am dat un avans de 20 de mii de euro, din 25 000.am incheiat o conventie la un notar...
in 2011 aug trebuia sa se faca predarea, contractul de vanzare cumparare si intabularea pe numele, dar bineinteles acest lucru nu s-a intamplat....
insa pe langa acest lucru s-a agravat situatia deoarece notarul a fost arestat in noiembrie si domnul promitent vanzator arestat in martie anul acesta...
pentru camatarie,inselaciune....nu stiu exact....deocamdata sunt cercetati nu condamnati...si nu am auzit sa aibe legatura cu blocul din care eu am cumparat apartamentul...
ideea este ca eu nu am inscrisa conventia mea in CF blocului(constructie noua)
am aflat recent ca apartamentul meu cumparat in aprilie 2011 s-a revandut altei persoane in septembrie 2011, aceasta persoana s-a inregistrat cu conventia care o are in CF ul blocului...si in februarie l-a dat in judecata....eu nu inca...
deci mai are rost medierea...adica....parca este si absurd...
ideea este ca eu vreau sa rezolv situatia pe cale amiabila...dar nu stiu cum...ca am impresia ca nu cred ca se poate...
si inca o intrebare daca se poate sa imi raspundeti...
este posibil ca eu cu un notar sa ma duc la el in arest si sa incerc sa vad daca vrea sa imi semneze contractul de vanzare cumparare?
se poate incerca?ma gandesc ca poate nu mai are drept...nu stiu
ce sa fac?
va multumesc dint tot sufletul
As dori sa imi raspundeti daca se poate, prin email...

Duminica frumoasa!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests