Azil umanitar

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
eee

Azil umanitar

Post by eee » 30 Sep 2008, 17:29

As dori sa stiu care sunt conditile in care poti solicita azil umanitar in o tara din Europa deoarece am probleme cu autoritatile, vecini, o persoana din familie care e propietar si ma persecuta..., am 3 formulare depuse la Cedo in n07 pt. abuzuri ale autoritatilor (decizi judecatoresti...) pt. ca nu mai rezist sa locuiesc aici: Lugoj, Romania.

basilescu

Post by basilescu » 06 Oct 2008, 21:55

circulatia e libera in aproape toata Europa! Iti sugerez sa incepi a te muta pe o alta strada, alt oras, daca ajungi in alta tara, e deja grav.Instrainarea,invatarea altei limbi, dorul de locurile natale...dor!

eee

Post by eee » 07 Oct 2008, 08:44

mas muta in alt oras dar nu stiu cum mi se pare greu sa invat alta limba dar daca asfel nu se poate cat despre dor la cum sau purtat oameni de aici nu cred ca va fi va fi eventual o dorinta de razbunare...

johei

Post by johei » 07 Oct 2008, 21:52

eee wrote:mas muta in alt oras dar nu stiu cum mi se pare greu sa invat alta limba dar daca asfel nu se poate cat despre dor la cum sau purtat oameni de aici nu cred ca va fi va fi eventual o dorinta de razbunare...
limba altui oras? 8O

kinga

Post by kinga » 08 Oct 2008, 05:49

pai poate vrea sa se mute in zona HAR- COV :mrgreen:

morocanosu

Post by morocanosu » 16 Oct 2008, 10:13

Incearca la un psihiatru

eee

da

Post by eee » 16 Oct 2008, 14:40

fac si tratament dar totul se rezuma la niste medicamente care ma ajuta sa dorm noaptea, nu pot psihiatri sa ma ajute mai mult.

liloo

Post by liloo » 23 Nov 2008, 12:55

Atunci poate ar fi timpul sa intelegi ca ar trebui sa te schimbi tu in bine si sa nu mai astepti sa se schimbe lumea in jurul tau.
Stii ca este o vorba: cine seamana vant, culege furtuna.
Daca o sa devii un om bun, o sa intalnesti oameni buni in jurul tau, pentru ca viata este pana la urma o oglinda, daca faci bine, gasesti bine.

eee

Post by eee » 23 Nov 2008, 14:56

[quote="liloo"]Atunci poate ar fi timpul sa intelegi ca ar trebui sa te schimbi tu in bine si sa nu mai astepti sa se schimbe lumea in jurul tau.
Stii ca este o vorba: cine seamana vant, culege furtuna.
Daca o sa devii un om bun, o sa intalnesti oameni buni in jurul tau, pentru ca viata este pana la urma o oglinda, daca faci bine, gasesti bine.

-draga liloo daca as sti cum sa ma schimb as faceo dar oricum m-as schimba nu e bine si cum e bine nu mi se zice deci ar trebui sa te gandesti si la rautatea celor din jur.

liloo

Post by liloo » 23 Nov 2008, 15:06

Lasa-i pe altii.
Concenreaza-te asupra ta.
Fii bun mereu si pana la urma o sa vezi ca va conta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests