Anulare hotarare judecatoreasca.

Post Reply
iNVINGATORUL

Anulare hotarare judecatoreasca.

Post by iNVINGATORUL » 14 Mar 2013, 00:08

Am cumparat cu act de vanzare-cumparare un teren de 260m in Rm.Valcea de la bunicul meu,in 5/08 /1996,avand pe teren o temelie 5m/11m.
autorizata si construita in 1994.Terenul de 1152m,din care s-a facut vanzarea,a fost primit ca donatie din partea mamai bunicului in 31 ian 1946.
Alaturi aflandu-se diferenta pana la 5144m. lotul intreg al familiei(strabunicii) din 1928. Fiind vorba de un teren intravilan ,s-au gasit binevoitori,care au eliberat o adeverinta provizorie de punere in posesie,eliberata de Primaria Pausesti (cel putin 10 km distanta de valcea),pt un teren de 1700m in Rm Valcea, fara o locatie clara.Beneficiind de avantajele unei avocate in familie,respectivii "proprietari"au avut castig de cauza.In urma investigatiilor intreprinse de politie si parchet,dupa ce a fost ascuns dosarul 3 ani,ca sa intre inprescriptie,s-a anulat adeverinta provizorie,ca fiind eliberata prin ducere in eroare...Dar hotararea ramasa definitiva (datorita unor mici interese),nu vrea sa cada ""momentan"".
Caracatita'' din Valcea,depaseste orice limita a imaginatiei, Eu de aprox.20 de ani, nu am reusit sa-mi fac o locuinta pe terenul unde m-am nascut in 1963,(in gradina casei parintesti),iar mai nou (eu fiind plecat in vrancea ,paznic la stupi,10 ani),pe terenul meu de 260m pe care platesc impozit neintrerupt la Fisc, Gasesc anulata cartea funciara,avand la dosar hotararea de care acum vreau sa scap,hotarare bazata pe adeverinta FALSA-ANULATA .Mentionez ca la baza anularii au stat urmatoarele: Terenul nu a apartinut niciodata com Pausesti, NU a facut obiectul legii 18/91. NU a fost luat de CAP Rm.Valcea, iar Comisia Loc.Valcea Nu a reconstituit drept de proprietate nimanui pe el,Terenul nu a fost preluat prin decretul 115/59, Prin Hotarare irevocabila,Curtea de apel Pitesti,admite recursulComisiei de Fond Funciar Valcea si respinge actiunea lor prin careRespectatii Domni solicitau punere in posesie (nu la PAUSESTI) la Valcea,considerandu-se ilegala .
AM CONVINGEREA CA E TIMPUL SA SE FACA LUMINA,(nu doresc sa cada capete,ca am suferit eu destul 20 de ani)VREAU BULETIN DE VALCEA in terenul meu ,gradina unde m-am nascut si crescut pana la 50 de ani. Astept ajutor de la DOMNUL care lucreaza acum prin NOI.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests