Reducere salariala

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
Guest

Reducere salariala

Post by Guest » 04 Feb 2013, 17:50

Buna Ziua,

Lucrez intr-o companie multinationala, pe un departmanet deschis in urma cu 2 ani de zile
La inceput toti anagajatii pe acest departamanet erau agajati directi ai companiei. Cu timpul colegii si-au gasit cate un alt loc de munca, in companie, si in afara ei
In locul lor au fost adusi angajati printr-o firma colaboratoare , care sunt platiti evident mai putin
In momentul de fata , am mai ramas doar 2 angajati direct prin companie, restul fiind prin firma colaboratoare
Tocmai ce am fost instiintati de catre directorul care se ocupa de acest departament, ca in cateva luni vrea sa treaca tot departamentul pe compania colaboratoare, evident pt a reduce costurile
Ni s-a spus si mie si olgelui ca intre timp trebuie sa ne gasim un alt post in companie la un alt departamanet. Daca nu vom reusi sa trecem pe alt departmanet, ne va trece si pe noi prin firma colaboratoare, automat scazand si salariul
Cand m-am angajat am semnat un contract pe perioada nedeterminta

Intrebarea mea este daca pot face acest transfer, si daca refuz daca pot sa desfaca contractul in vreun mod

Multumesc anticipat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests