hartuire

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
Casandra

hartuire

Post by Casandra » 07 Oct 2012, 18:10

Sunt director de scoala.
Un cadru didactic din scoala ma agreseaza verbal urland peste mine in timpul consiliilor, ma jigneste si face pe grozavul in fata celorlalte cadre didactice dandu-mi peste nas cu replici de genul: Nu suntem sclavi pe plantatie, facand propuneri in continuu si in mod deliberat in contradictie cu propunerile mele, dar in avantajul cadrelor didactice. Exista vreo solutie legala de a inceta aceasta hartuire? Ce dovezi ar trebui sa am? Nu stiu daca am incadrat bine aceasta problema in dreptul muncii!
Multumesc

banateanu

Re: hartuire

Post by banateanu » 08 Oct 2012, 00:15

Daca esti pus politic ciocul mic si da - ti demisia urgent. Mergi si fai un curs de managementul conflictelor. Profesorii... ar trebui sa aiba cu 10% mai multa morala, pedagogie, psihologie, decat un inginer cum sunt eu la varsta de 60 de ani.
Profesorii si popii trebuie sa aiba grije de ciurda, sa - i invete, sa - i educe, iar la politica sa - i lase pe cei proceputi> Mincinosi, perfizi, imorali, lenesi, guralivi, trantorasi, fudulosi...... Mai completati dumneavoastra domnule directori cu aceste sinonime si veti vedea ce bine este pt. cei ce nu fac politica..
Un frustrat din cauza profesorilor inculti, incapabili.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests