ajutor

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
iza

ajutor

Post by iza » 13 Jul 2008, 11:17

am si eu o nelamurire: cand mi-a facut carte de munca, seful meu a vrut sa puna niste clauze, dar cei de la itm nu au vrut sa-mi inregistreze contractul asa si atunci a zis ca o sa faca un act aditional( nu prea stiu exact ce), treba asta ca eventualele clauze vor fi adaugate intr-un act aditonal(sau asa ceva) e specificata in contract. Eu nu am mai semnat nici un act aditional, nimic in afara de contract si as dori sa plec de la actualul loc de munca, intrebarea e ar putea fi adaugat respectivul act aditonal la contract fara ca eu sa il semnez? fiindca era vorba sa nu parasesc actualul loc de munca in urmatorii doi ani, deoarece as avea de platit o anumita suma si in primele 3 luni de la demisie sa nu desfasor aceas activitate pe care o desfasuram la locul de munca actual.
multumesc mult!

flaviusnet

Re: ajutor

Post by flaviusnet » 14 Jul 2008, 07:27

nope

smill

Post by smill » 14 Jul 2008, 11:03

nu Iza, fara semnatura ta nu poate face nimic
Bafta la noul loc de munca!

iza

Post by iza » 16 Jul 2008, 20:02

multumesc pt informatie, nu am avut timp sa raspund, dar am fost la seful mie si i-am spus cum stau lucrurile si nu i-a venit sa creada, nu se astepta sa ma fi informat, chiar ma enerveaza astia care cred ca pot prosti orice student dupa cum au ei chef. Peste o sapt si ceva voi lucra in alta parte.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests