doctorat

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
ursuconstantin

doctorat

Post by ursuconstantin » 15 May 2017, 22:37

In anul 2010 am obținut titlul de doctor în domeniul Sociologie conform diplomei de doctor seria G-0007342 eliberata in baza Ordinului Ministrului Educației,Cercetării și Inovării nr. 3492 MD din 23.03.2010, având teza de doctorat TERORISMUL SI CRIMA ORGANIZATA ÎN CONTEXTUL MONDIALIZĂRII.
In prezent lucrez ca ofițer șef de secție la I.P.J. NT. și am solicitat acordarea cuantumului aferent titlului științific de doctor și am primit răspuns de la conducerea I.P.J. Neamț ca datorita Notei de fundamentare întocmita de șeful nemijlocit, în care se menționează faptul ca nu îmi desfășor activitatea în domeniul în care am obținut titlul nu întrunesc condițiile pentru acordarea acestui spor. S-au prevalat ca pe diploma la domeniul este SOCIOLOGIE fără sa tina cont de teza de doctorat care tratează TERORISMUL ȘI CRIMA ORGANIZATA ÎN CONTEXTUL MONDIALIZĂRII domeniu care este în competenta lucrătorilor de politie iar ca șef de secție printre alte atribuțiuni în Fisa postului am atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice criminalității și informațiilor .
Doresc sa-mi spuneți dacă ați avut spete asemănătoare sau dacă am șanse de câștig în situația în care merg în contencios?
Va mulțumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests