Construire acoperis cu tigla

Discutii privind Contenciosul Administrativ
Post Reply
salina

Construire acoperis cu tigla

Post by salina » 02 Mar 2011, 14:28

Buna ziua,
Sunt proprietara unui apartament de la et.4 al unui bloc cu 4 etaje.De o perioada acoperisul de hidroizolatie a cedat din nou si apa s-a infiltrat prin tavan in cele 3 apartamente de pe palier.Acest lucru se cam repeta la o perioada de 4-5 ani(adica se reface hidroizolatia dupa care cedeaza dupa 4-5 ani)de fiecare data alti bani alta distractie deoarece firma care a facut lucrarea nu mai este deci nici garantie.Asadar acum in urma unei sedinte cu toti locatarii am decis sa facem acoperis cu tigla ,problema este ca din 15 apartamente 3 nu vor sa plateasca decat cuantumul sumei care le-ar fi revenit daca am fi facut din nou hidroizolatie.
Intrebarea mea este ,daca majoritatea(12 apartamente) vor acoperis cu tigla nu exista o solutie care sa ii faca pe cei 3 locatari sa plateasa la fel ca si ceilalti?
Multumesc

salina

Re: Construire acoperis cu tigla

Post by salina » 03 Mar 2011, 13:34

nu este nimeni care sa ma scoata din dilema?

vulpacris

Re: Construire acoperis cu tigla

Post by vulpacris » 04 Mar 2011, 17:34

http://prelasti.ro/romania/?page_id=1869

Mesajul nu are caracter publicitar, ci este raspunsul la problema, deoarece costa mai ieftin decat tigla, este mai usor si nu se incarca structura de rezistenta a blocului, si are perioada de garantie de peste 50 ani.

:cafea:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests