Refuz constatare contraventie si refuz aplicare sanctiuni

Discutii privind Contenciosul Administrativ
Post Reply
Miruna Popa

Refuz constatare contraventie si refuz aplicare sanctiuni

Post by Miruna Popa » 21 Jun 2020, 08:23

Comitetul executiv si administratorul pfa au facut lucrari neaprobate de proprietari cu modificarea fara drept a proprietatii, mod de folosire si aspect.
Lucrari grave, impiedicarea folosirii rampei de acces handicap si eu am handicapat in familie, inlocuirea usilor puse de constructor cu niste monstruozitati, au facut fara acordul nimanui o camera pe spatiul comun si lumina de acolo o platesc eu pe factura la dezvoltator fara sa intrebe nimeni fac astea, de asemenea vor sa transforme dupa cheful propriu podul in incapere si au montat deja prize acolo care curent tot eu si vecinii mei il platim nu la asociatie ci la dezvoltator si e ca si cum ar fura bani din buzunarul meu odata ce eu nu am dat acord. Si nimeni nu a dat acord.
De-a lungul timpului am tot facut reclamatii la primaria sector 4 care refuza cu nerusinare maxima sa le dea vreo amenda si asa ii incurajeaza.
Ce optiuni de a stopa aceste fapte care sunt chiar penale, am?
1. Sa ii dau in judecata si sa bag bani in asta, astept n ani si cine stie ce sentinta primesc cu dreptatea in mana;
2. Sa continui sa ii reclam si institutiile statului sa nu le faca nimic ca si pana acum
3. Sa dau in judecata chiar pe institutiile statului care refuza sa isi faca treaba aducandu-mi grave prejudicii in acest mod.

Mai exista si alte optiuni? As vrea sa va rog sa ma ajutati ca pur si simplu m-au disperat cu nesimtirea lor, atat astia din comitet cat si primaria cat si disciplina in constructii, toti.
Am platit imens pe apartament si acum blocul e intr-un hal fara de hal
Va rog o mana de ajutor., multumesc mult.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests