speta...cer un sfat

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Post Reply
aadynna

speta...cer un sfat

Post by aadynna » 05 Jan 2006, 20:08

Prin doua hotarari ale tribunului, x este obligat sa plateasca suma de&... este inscrisa somatia la of de cadastru si publicitate imobiliara, am dovada, incepe executarea... x introduce o contestatie la executare, plateste o cautiune si i se aproba suspendarea executarii. Acelasi registrator de la of. de cadastru care a inscris somatia ii da un act in care scrie ca nu exista sarcini inscrise pe numele sau imobilul lui. X vinde apart fratelui sau. Intre timp se termina procesul cu contestatia la executare care ii este respinsa ca nefondata. Executorul anunta ca nu mai are ce executa pt ca x a vandut imobilul&.....
Cand a facut contestatia la executare, x a introdus si contestatii in anularea hotararilor pe motiv ca nu a fost legal citat. Hot trib sunt casate, se rejudeca fondul&...la unul din dosare x iar este din nou obligat sa plateasca suma de&....celalalt dosar este inca pe rolul instantei&.....
Pana au fost casate hot trib am introdus o act pauliana si am cerut revocarea contr de vanz cumparare&....actiune respinsa ca nefondata&...acum eu vreau sa fac apel&.... Insa ce sanse am daca nu mai am nici titluri executorii valabile&....
multumesc pt orice sfat

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests