Am o intrebare

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Post Reply
Andrei_OR

Am o intrebare

Post by Andrei_OR » 16 Jul 2010, 12:38

Buna !
As vrea sa particip la o metoda de a face bani care am auzit ca chiar functioneaza si as vrea sa stiu daca este legala aceasta metoda . Situl este urmatorul http://imperiul-rahl.webege.com . Am copiat textul si l-am pus in acest site si am schimbat si numele si adresele ce erau in mesaj . Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie

DevilMean

Re: Am o intrebare

Post by DevilMean » 16 Jul 2010, 18:56

Si pe cine D-zeu ai auzit tu ca functioneaza?
Doar daca nu cumva ala se afla in lista celor 6.
Asta e cea mai rapida metoda de a fi luat de fraier.
Ei bine, la 1 leu pe plic nu e cine stie ce, dar niciodata nu ai sa vezi ca vei primi un plic.

Andrei_OR

Re: Am o intrebare

Post by Andrei_OR » 16 Jul 2010, 19:08

doresc doar sa stiu daca este legal , eu nu am vazut ceva nelegal in ce scrie acolo si de aceea va intreb .... nici investitia nu este mare ...

DevilMean

Re: Am o intrebare

Post by DevilMean » 18 Jul 2010, 01:22

Nu este nici legal, nici ilegal.
Practic ce se face acolo nici macar nu are noima.
"Investitia", cum o numesti tu, e mica intradevar, pret de 1 sticla de bere, dar gandeste-te in cazul in care 10 oameni fac asta, sau 100.
Ideea e ca niciunul din cei care trimit, nu vor primi nici macar 1 leu.

Andrei_OR

Re: Am o intrebare

Post by Andrei_OR » 18 Jul 2010, 09:25

Eu intreb doar informativ pentru ca m-a interest metoda..... deci sa presupunem ca voi participa ... voi avea ceva probleme cu politia ,etc sau nu?

vulpacris

Re: Am o intrebare

Post by vulpacris » 18 Jul 2010, 09:45

DevilMean wrote:Nu este nici legal, nici ilegal.
Dracusor rosu, incerci sa-ti atragi clientii acum?! Si la voi este criza ?! :crizaderas:

Este interzisa "metoda" deoarece este de tip "piramidal" sau "schema Ponzi", si promovarea acesteia este pedepsita prin lege ca inselatorie.

Deci, stai potolit, si incearca sa faci bani numai din ceea ce este legal, altfel o sa ai nevoie de ajutorul colegilor de pe for, sa obtii o pedeapsa mai usoara.

:cafea:

agenda

Re: Am o intrebare

Post by agenda » 18 Jul 2010, 13:02

hai mai baieti ...e reclama indirecta.

asta ... sau m-a lovit paranoia :-D

Andrei_OR

Re: Am o intrebare

Post by Andrei_OR » 18 Jul 2010, 13:56

mersi pentru ajutor !

angel

Re: Am o intrebare

Post by angel » 19 Jul 2010, 00:27

in afara faptului,caci reclama/instructiunile de pe linkul respectiv,are grave erori gramaticale dar si de redactare,nepermise de altfel pe site public,"jocul"in sine constituie infractiunea de inselaciune...asa cum zicea si vulpacris, este un joc piramidal,este logic ca la un moment dat acesta se va rupe si ca multi vor ramane doar cu participarea si banii dati...
agenda wrote:hai mai baieti ...e reclama indirecta.

asta ... sau m-a lovit paranoia :-D
nu cred agenduto ca te-a lovit paranoia...caci in postul respectiv chiar se face referie la publicitatea prin forumuri :mask: ..si aceeasi senzatie de publicitate o am si eu...dar poate ca m-a lovit si pe mine paranoia :razz:

daca avem dreptate,s-a gresit foarte tare forumul...pai, ei vor sa vanda castraveti la gradinari vechi? :crizaderas:

poate doar isi pregatea o aparare sigura pentru viitor,sa stie exactul situl de unde si-ar putea angaja un avocat ca sa-l scoata...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 10 guests