apel cu numar ascuns

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Post Reply
ramada

apel cu numar ascuns

Post by ramada » 29 Jan 2009, 21:51

De vreo 5 luni de zile primesc apeluri cu numar ascuns pe telefonul meu. Nu am reusit sa-l prind niciodata pentru ca nu suna mult. Nu m-a injurat niciodata, nu ma suna la ore nepotrivite, doar ca aproape in fiecare zi ma suna timp de 5 luni de zile ceea ce este f stresant. E numarul meu de telefon si vreau sa stiu cine ma dereanjeaza.

Am sunat la firma de telefonie mobila si mi-a spus ca tot ce pot sa fac este sa depun o plangere la politie.

intrebarea mea este ce as putea sa scriu in acea plangere, ce articol imi da mie dreptul sa aflu cine ma derenjeaza?
Trebuie sa fac o plangere bine intemeiata pt ca nu cred ca cei de la politie vor acorda foarte multa atentie.

insa cred ca am acest drept de a afla cine ma derenjeaza si eventual sa fie tras la raspudere.

va multumesc anticipat pt raspunsuri

serafim

Post by serafim » 29 Jan 2009, 22:05

potrivit noii legislatii poti afla chiar tu.


Prezenta lege transpune Directiva 2006/24/CE privind reţinerea datelor generate sau prelucrate de către furnizorii de reţele şi servicii de comunicaţii electronice destinate publicului şi de modificare a Directivei 2002/58/CE, publicată în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene (JOUE) nr. L105 din 13 aprilie 2006.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 024:RO:PDF

citeste tot la sectiunea "Dati de stire" topicul deschis de "mazgalici" intitulat
"E normal?"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests