|
Vezi mesaje fără răspuns | Vezi subiecte active
|
Pagina 1 din 1
|
[ 1 mesaj/351 afisari ] |
|
|
| Autor |
Mesaj |
|
liloo
|
Subiectul mesajului: CEDO. Drept recunoscut in motivarea hotararii de respingere. Scris: 04 Iun 2009, 06:23 |
|
| Membru activ |
 |
Membru din: 21 Ian 2008, 13:00 Mesaje: 287
|
In cauza Czaran şi Grofcsik c. României (cererea nr. 11388/06, hotărârea din 03.06. 2009) Curtea a constatat încălcarea art. 1 din Protocolul adiţional nr. 1 la Convenţie, ca urmare a neacordării de despăgubiri pentru un imobil trecut în proprietatea statului în anul 1947.
Dreptul reclamanţilor deşi nu fusese recunoscut prin dispozitivul unei hotărâri judecătoreşti, a fost confirmat în motivările hotărârilor prin care li se respinseseră acţiunile. In motivari se reţinuse că terenurile au fost preluate de stat fără titlu valabil.
http://soniacososchi.blogspot.com/2009/ ... rt-46.html
|
|
| Sus |
|
 |
|
|
Pagina 1 din 1
|
[ 1 mesaj ] |
|
|
Puteţi scrie subiecte noi în acest forum Puteţi răspunde subiectelor din acest forum Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
|
|
|
|
|
Utilizatori online: Leon Carmen, corina, 86 utilizatori neinregistrati
|
|